Salon COS
Salon COS

Pierwszy butik COS został otwarty w warszawskim domu handlowym Mysia 3. Marie Honda, dyrektor kreatywna COS potwierdziła, że po otwarciu sklepu tej marki w Polsce, firma jest bardzo zadowolona z zainteresowania klientów. Po bardzo dobrze przyjętym sklepie w Warszawie spółka H&M, do której należy marka zdecydowała się na otwarcie sklepu w Poznaniu. Powstanie on w Centrum Handlowym Stary Browar gdzie zajmie lokal o powierzchni 268 mkw.

Firma H&M otworzy salon COS  w budynku Stara Villa, stanowiącym łącznik pomiędzy starą a nową częścią centrum handlowego. W tej części obiektu znajdują się sklepy najbardziej prestiżowych marek- podkreślają przedstawiciele H&M. Salon oferuje najnowszą kolekcję marki zarówno dla kobiet, mężczyzn, jak i dzieci. We wnętrzu poznańskiego sklepu zastosowano naturalne elementy wyposażenia zestawione z elementami modernistycznymi.

Projekty odzieży COS opierają się na prostych i geometrycznych kształtach oraz wielowarstwowych stylizacjach. Marka COS powstała w marcu 2007 r. wraz z otwarciem pierwszego sklepu przy londyńskiej Regent Street. COS jest częścią grupy H&M. Ubrania marki są wykonane z większą dbałością o szczegóły i ze znacznie lepszych materiałów niż kolekcja oferowana przez salony H&M. Odzież COS jest droższa o kilkadziesiąt procent od artykułów H&M.

COS dysponuje siecią 64 sklepów w 16 krajach i jest dostępny m.in. w: Anglii, Niemczech, Holandii, Danii, Francji, Hiszpanii, Belgii, Irlandii, Szwecji, Włoszech, Finlandii, Polski, Chinach, Kuwejcie czy Austrii.

Liczba sklepów należących do grupy na dzień 31 października 2012 roku wynosiła 2715. Rok wcześniej H&M posiadał 2410 placówek. W Polsce działa ok. 100 salonów. Sklepy H&M działają obecnie w 48 krajach i – jak podkreśla ich właściciel – planowane są kolejne otwarcia. Obecnie do grupy H&M należą sklepy sieci: H&M, COS, Weekday, Cheap Monday, H&M Home i Monki. Obok sklepu w Poznaniu w ostatnich dniach otwarto także sklep COS w Amsterdamie.