Wizualizacja CH Tarasy Zamkowe
Wizualizacja CH Tarasy Zamkowe

Przeciwnicy budowy galerii Tarasy Zamkowe w Lublinie, w skardze do wojewody zarzucają władzom miasta, że zgoda na realizację obiektu  została wydana niezgodnie z prawem. Ich zastrzeżenia dotyczą decyzji o warunkach zabudowy, którą wydano w 1999 roku- informuje Dziennik Wschodni. Władze miasta przedłużyły ważność warunków zabudowy (WZ) do końca 2003 r. Problem w tym, że Ratusz zrobił to po upływie terminu ważności „wuzetki” – twierdzą przeciwnicy budowy.

– Zarzut powstał w wyniku tego, że firma Immofinanz, która realizuje projekt kilka razy zmieniła jego koncepcję – mówi w rozmowie z Retailnet.pl Beata Krzyżanowska, rzecznik prasowy prezydenta miasta.

– W chwili składania wniosku o pozwolenie na budowę decyzja o warunkach zabudowy musi być aktualna. A pozwolenie nie może naruszać zapisów decyzji warunków zabudowy i tak jest w przypadku tej inwestycji- dodaje Beata Krzyżanowska.

Przedstawiciele firmy Immofinanz zapowiedzieli, że w najbliższym czasie ustosunkują się do zarzutów.

Na 37 tys. mkw. powierzchni handlowej Tarasów Zamkowych znajdzie się  150 sklepów. Otwarcie planowane jest na jesień 2014 roku. Całkowity koszt inwestycji to około 115 milionów euro (480 milionów zł). Powierzchnia całkowita inwestycji wyniesie 104 tys. mkw., z czego 37 tys. mkw. zostanie przeznaczonych na powierzchnie handlową, 23 tys. mkw. pod przestrzeń publiczną i oranżerię oraz 44 tys. mkw. dla podziemnego parkingu. Na trzech poziomach znajdzie się 1000 miejsc parkingowych. Lokalizacja nowego centrum handlowego pomiędzy Alejami Unii Lubelskiej i Tysiąclecia.