Logo Takko Fashion

Spółka Takko Fashion Polska, w pierwszym kwartale 2013 roku zamierza uruchomić salon w CH Europa Centralna w Gliwicach. – Obecnie w Polsce posiadamy 65 sklepów. W przyszłym roku planujemy otwarcie 10 nowych salonów. Jesteśmy zainteresowani lokalizacjami w centrach i parkach handlowych – powiedziała Marta Kusiak, Expansion Manager Poland, Lithuania, Estonia, Takko Fashion Polska sp. z o.o.

W 2012 roku zostało otwartych dziewięć sklepów Takko Fashion na terenie kraju m.in.: w Parku Handlowym Multibox Świecie, w Galerii Rydułtowy, w Galerii Kutno, w Galerii Odrzańskie Ogrody, CH Sarni Stok, czy Dekada Olsztyn.

Spółka Takko Fashion Polska sp. z o.o. została zarejestrowana we wrześniu 2009 roku. Jej właścicielem jest firma Takko Holding GMBH. W Polsce dotychczas zostało otwartych 65 sklepów. Średnia powierzchnia uruchamianych punktów wynosi od 450 – 500 mkw.

Takko Fashion z siedzibą w Telgte w Niemczech powstał prawie 30 lat temu. Należymy do największych przedsiębiorstw na rynku tekstylnym w Niemczech. Obecnie działa ponad 1700 sklepów tej sieci w 16 krajach Europy: w Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii, Czechach, na Węgrzech, Słowacji, w Rumunii, Polsce, Chorwacji, Słowenii, Litwie, Estonii, Szwajcarii, Włoszech i Serbii. Co roku, spółka otwiera 150 nowych salonów w całej Europie. Oprócz centralnego holdingu grupa Takko jest reprezentowana w różnych krajach w oparciu o własny zarząd.

Grupa Takko w roku obrotowym 2011/2012 osiągnęła sprzedaż na poziomie 1,25 mld euro.

Spółką matką grupy Takko jest Salsa Retail Holding DebtCo 1 S.à r.l. Luxemburg. Spółka została założona w grudniu 2010 r. Większość udziałów Grupy Takko znajduje się  w posiadaniu funduszu pod zarządem Apax Partners. Jako działający międzynarodowo udziałowiec Apax Partners jest aktualnie reprezentowany w postaci biur w 12 krajach i należy do światowej czołówki globalnych spółek funduszów inwestycyjnych.