Daniel Adamiuk, Country Manager Jula Poland sp. z o. o.
Daniel Adamiuk, Country Manager Jula Poland sp. z o. o.

Szwedzka sieć multimarketów Jula uruchomi dwa nowe punkty w 2013 roku. Na przełomie lutego i marca ruszy sklep w Centrum Handlowym Europa Centralna w Gliwicach. Natomiast w drugim kwartale roku zostanie otwarty market Jula na terenie Parku Handlowego Franowo w Poznaniu. Każdy z obiektów zajmie powierzchnię przekraczającą 3 tys. mkw.

– Oprócz tych dwóch sklepów planujemy otwarcie jeszcze jednego obiektu w I połowie 2013 roku, na razie nie mogę podać szczegółów. Rozważamy też kolejne lokalizacje – powiedział redakcji Retailnet.pl Daniel Adamiuk, Country Manager Jula Poland sp. z o.o.

Siódmy w Polsce sklep Jula został otwarty w listopadzie 2012 roku, w pierwszą rocznicę działalności sieci w naszym kraju. Jest on najemcą Morskiego Parku Handlowego w Gdańsku.

Jula to szwedzka sieć multimarketów, w której zaopatrują się przede wszystkim osoby zajmujące się majsterkowaniem. Jula AB jest rodzinnym przedsiębiorstwem, posiadającym magazyn centralny i siedzibę główną w Skarze w Szwecji. Firma zatrudnia około 2 tys. osób. Obecnie Jula posiada 59 sklepów, w tym 35 w Szwecji, 17 w Norwegii oraz 7 w Polsce. Jesienią 2011 roku firma rozpoczęła działalność na terenie Polski. Sieć Jula obecna jest m.in. w Warszawie (PH Targówek, PH Janki), Łodzi, Lublinie (PH Tatary), Wrocławiu i Słupsku (CH Jantar).

Spółka Jula AB w roku podatkowym 2011/2012 osiągnęła obroty na poziomie 369 mln euro.

W sklepach znaleźć można wszystko co jest potrzebne do renowacji domu, ogrodu czy garażu. Jest tam sprzedawane ponad 13 tys. produktów. Ponadto w asortymencie Jula znajdą się produkty RTV i AGD, odzież robocza oraz wiele akcesoriów dla osób, aktywnie spędzających czas m.in. wędkując, wędrując czy jeżdżąc na rowerze.