Biuro Prawno-Finansowe Inwestor zamierza wybudować nowe galerie handlowe na zakupionych w zeszłym roku terenach w Cieszynie oraz Kwidzynie.

W maju ubiegłego roku, w drodze przetargu firma Inwestor z Białej Podlaskiej stała się właścicielem dworca oraz placu PKS przy ul. Korfantego w Cieszynie. Wykonawca firmy rozpoczął już prace rozbiórkowe budynku dworca. Po ich zakończeniu, na prośbę władz miasta plac przylegający do dawnego dworca będzie tymczasowo wykorzystywany do postoju autobusów i busów komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej.

Inwestor planuje w tym miejscu budowę obiektu handlowego z markami, które zaspokoją potrzeby mieszkańców, o łącznej powierzchni 11 tys. mkw. Potwierdza również chęć podtrzymania dawnej funkcji komunikacyjnej tego miejsca. Biuro architektoniczne, pracujące na zlecenie inwestora projektuje obiekt w taki sposób, aby mógł spełniać obie funkcje oraz idealnie wkomponował się w architekturę miasta Cieszyna. Jak dowiedziała się redakcja Retailnet, przewiduje się, że prace budowlane rozpoczną się w drugim kwartale 2013 roku i potrwają w przybliżeniu około rok.

W październiku 2012 firma stała się także właścicielem nieruchomości u zbiegu ulic Kopernika oraz Konopnickiej w Kwidzynie. Na tym terenie przymierza się do budowy miejskiej, małej galerii handlowej ze sklepami popularnych marek branży odzieżowej oraz obuwniczej, o łącznej powierzchni 4,5 tys. mkw. Wstępne plany przewidują budowlę jednokondygnacyjną – z jednej strony wpisaną w już istniejącą halę produkcyjną, z drugiej projektowaną oraz budowaną od podstaw. Z końcem grudnia 2012 roku inwestor wybrał pracownię architektoniczną – Archada z siedzibą w Warszawie, która przedstawiła już wstępną koncepcję przedsięwzięcia a w najbliższym czasie rozpocznie prace nad właściwym projektem dla obiektu.

Przewiduje się, że otwarcie galerii w Kwidzynie nastąpi w czwartym kwartale 2013 roku lub pierwszym kwartale 2014 roku.

BPF Inwestor jest właścicielem czterech obiektów handlowych. Firma skupia się głównie na lokowaniu swoich obiektów w miastach średniej wielkości, do 60 tys. mieszkańców, budując obiekty o powierzchni 13-26 tys. mkw. W portfolio firmy znajduje się CH Rywal, wybudowane w 2007 roku w Białej Podlaskiej, CH Hermes, otwarte dla mieszkańców Skarżyska-Kamiennej w 2010 roku – oba są w trakcie rozbudowy. W 2012 roku powstały dwa kolejne projekty: Galeria Kociewska w Tczewie oraz nowo otwarta Galeria Kamienna w Starachowicach.