Wizualizacja Ferio Wawer
Wizualizacja Ferio Wawer

Ferio Wawer, taką nazwę będzie miało centrum handlowe, które powstanie w południowo-wschodnim rejonie prawobrzeżnej Warszawy, przy ul. Szpotańskiego (dawne zakłady ZWAR), w Międzylesiu. Jak dowiedziała się redakcja Retailnet, w listopadzie 2012 roku uprawomocnił się plan miejscowy pozwalający na realizację inwestycji. Komercjalizacja obiektu już została rozpoczęta.

Inwestorem obiektu jest spółka RE project development. Planowany kompleks ma mieć 22 tys. mkw. powierzchni całkowitej, z czego na handel i usługi zostanie przeznaczone około 13 tys. mkw. Inwestor zamierza zrewitalizować część istniejących na tym terenie zabytkowych hal fabrycznych. W ramach kompleksu powstanie galeria handlowa z butikami i punktami usługowymi, market spożywczy, kawiarnie i restauracje oraz centrum rekreacyjno – sportowe. Inwestor chce również, aby ze względu na lokalizację projektu (centrum administracyjne dzielnicy Wawer) spełniał on dodatkowo funkcje społeczno-integracyjne dla dzieci i młodzieży. Przedstawiciele inwestora są zdania, że budowa Rodzinnego Centrum Handlowo-Usługowego Ferio Wawer przywróci dzielnicy część dziedzictwa kulturowego tworząc jednocześnie nowoczesną przestrzeń dla mieszkańców.

Kompleks będzie się znajdował na terenie o wielkości 2,2 ha kupionym przez spółkę w 2003 roku od ABB.

RE project development sp. z o.o., należąca do Raiffeisen evolution, jest firmą z branży nieruchomości, działającą w Austrii oraz w Europie Środkowo-Wschodniej. Główna siedziba firmy znajduje się w Wiedniu. Spółka działa na rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Na liście zbudowanych w Polsce obiektów ma m.in. budynek handlowy  Ferio Gaj we Wrocławiu oraz centra Ferio w Puławach, Legnicy i Koninie.