Wizualizacja Parku Handlowego Bielany

Inter Ikea Centre Group Poland realizuje plan modernizacji i rozbudowy Parku Handlowego Bielany we Wrocławiu. Zarząd spółki poinformował, że właśnie uprawomocniła się wydana przez Starostę Powiatu Wrocławskiego decyzja o pozwoleniu na przebudowę obiektu.

Inwestor zamierza wkrótce rozpocząć pierwsze prace budowlane. Nastąpi to po przenosinach sklepu Ikea do nowo powstającego budynku. Wtedy możliwe będzie uporządkowanie terenu. Inter Ikea Centre Group Poland złożyła jednocześnie w Starostwie Powiatu Wrocławskiego wniosek o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę nowej części galerii handlowej, która powstanie na miejscu dotychczasowego sklepu Ikea.

– Poszczególne etapy realizacji naszej inwestycji postępują płynnie, zgodnie z założeniami. Na wiosnę, kiedy Ikea znajdzie się już w nowym, większym lokalu, przystąpimy do kolejnej fazy. Będzie ona związana z modernizacją budynku, w którym obecnie znajduje się hipermarket Tesco oraz sklepy przy pasażu handlowym – mówi Dariusz Węglicki, project manager odpowiedzialny w Inter Ikea Centre Group Poland za ten projekt.

Po zakończeniu inwestycji ( planowane oddanie do użytku to 2014 r.) rozbudowany i zmodernizowany Park Handlowy Bielany będzie miał  145 tys. mkw. powierzchni handlowej (obecnie liczy 80 tys. mkw.). Znajdzie się w nim około 200 najemców – niemal trzykrotnie więcej niż dotychczas. Nowa galeria będzie miała w sumie trzy kondygnacje, czyli dwa poziomy handlowe i dodatkowy poziom z kinem, a także podziemny parking.

Park Handlowy Bielany zlokalizowany jest przy południowej granicy Wrocławia.