Salon Martes Sport

Spółka planuje w 2013 roku otworzyć 20 -25 salonów sprzedaży o średniej powierzchni 350 mkw. – Podpisaliśmy już większość umów najmu lokali na ten rok. Pozostało zaledwie kilka miejsc, w związku z którymi  prowadzimy negocjacje – powiedział Retailnet.pl Tomasz Barchański, odpowiedzialny za rozwój i zarządzanie siecią sklepów Martes Sport.

– W najbliższym czasie uruchomimy sklepy Martes Sport w Galerii Veneda w Łomży, Plejada w Sosnowcu, Family Point Głogów oraz Galeria Solna w Inowrocławiu. Kolejne punkty ruszą m.in. w Galerii Trzy Korony w Nowym Sączu, i Multi Shop Sochaczew. Interesują nas lokalizacje w galeriach handlowych oraz retail parkach.

W 2012 roku zostało otwartych 18 sklepów Martes Sport oraz dwa sklepy marki Hi-Tec w centrach outletowych. Pod koniec grudnia ruszył sklep w Galerii Kamiennej w Starachowicach. Salon zajmuje powierzchnię 270 mkw. To 45. punkt sieci sklepów Martes Sport.

Martes Sport sp. z o.o. została zarejestrowana w styczniu 2002 roku. Spółka jest właścicielem sklepów z odzieżą, obuwiem i akcesoriami sportowymi. Obecnie w ramach sieci funkcjonuje 45 sklepów. Ich łączna powierzchnia to ponad 24 tys. mkw. Firma otwiera salony o wielkości od 270 do ponad 2 tys. mkw.

W sklepach Martes Sport znajdują się produkty m.in. takich marek jak: Arena, Colmar, Hi-Tec, Iguana, Magnum, Nike. Pierwszy sklep sieci został otwarty w sierpniu 2005 roku w Czeladzi. Kolejne powstały m.in. w Częstochowie, Bielsku-Białej (Sarni Stok), Rybniku, Zgorzelcu, Legnicy, Toruniu, Oświęcimiu, Gorzowie Wielkopolskim, Dębicy, Świdnicy, Grudziądzu, Świeciu, Słupsku, Giżycku, Krakowie.