Jan Mroczka, prezes Rank Progress SA

– Ubiegły rok był dla Rank Progress etapem udanych transakcji handlowych oraz wielu nowych projektów. Umocniło to pozycję firmy, jako lidera w naszym segmencie rynku deweloperskiego – mówi Jan Mroczka, prezes spółki Rank Progress SA – Cieszymy się, że nowy rok rozpoczynamy otrzymaniem tak wyjątkowego wyróżnienia. Zdobytą nagrodę, jak zawsze, dedykuję wszystkim naszym partnerom i pracownikom. Bez nich dotychczasowe sukcesy, przedsięwzięcia, realizacje i inwestycje nie byłby możliwe – dodaje.

Jan Mroczka statuetkę Wektora odebrał podczas gali Pracodawców RP, która odbyła się 12 stycznia 2013 roku. Prezes Rank Progress SA został wytypowany do finałowej dziesiątki spośród setek polskich przedsiębiorców, o których w ubiegłym roku pisała redakcja Pulsu Biznesu. Został doceniony za wizję, odwagę, wyjątkowe osiągnięcia w rozwijaniu swojej działalności biznesowej oraz spektakularne sukcesy w 2012 roku. Zwycięzcę wybrali czytelnicy w internetowym głosowaniu. Jan Mroczka odebrał nagrodę podczas corocznej gali Pracodawców Rzeczpospolitej Polskiej.

Czytelnicy mogli wybrać swojego faworyta spośród dziesięciu przedsiębiorców wyróżnionych przez Puls Biznesu. Redakcja doceniła Jana Mroczkę za trafne inwestowanie w galerie handlowe w małych miastach, wyjątkowe wyczucie i skuteczność w zakresie sprzedaży wybranych centrów handlowych w 2011 roku oraz przejęcia atrakcyjnych projektów w roku 2012. Wskazano również na zaangażowanie w obiecujący sektor utylizacji odpadów.

Wektora w kategorii Przedsiębiorca roku przyznano już po raz trzeci. Statuetki otrzymują osoby, które swoją działalnością wskazują kierunki rozwoju w różnych dziedzinach gospodarki.