Wizualizacja Galerii Galena

– Obecnie przygotowywany jest nowy projekt Galerii Galena – mówi w rozmowie z redakcją Retailnet.pl Hanka Krzyżańska, dyrektor ds. ekspansji P.A. Nova SA. – Proces komercjalizacji centrum handlowego przebiega bardzo sprawnie.

Projekt Galerii Galena uległ zmianie. Centrum handlowe będzie większe o około 8 tysięcy metrów kwadratowych.

– Pierwotnie galeria miała dysponować powierzchnią 35 tysięcy metrów kwadratowych. Zostanie ona jednak powiększona o sklep z branży budowlanej – dodaje Hanka Krzyżańska. – Dla klientów zostanie przygotowany dwupoziomowy parking podziemny z ponad 900 miejscami postojowymi.

Zmianie uległa także data otwarcia Galerii Galena.

– Wstępnie otwarcie było zaplanowane na 2014 rok, ale jesteśmy zmuszeni przełożyć je na 2015 rok. Jest to związane z pracami geologicznymi, które znacznie się przedłużyły – tłumaczy dyrektor ds. ekspansji P.A. Nova SA.

Galeria Galena powstanie w centrum miasta Jaworzno. Dogodna lokalizacja zapewni łatwy i wygodny dostęp zarówno dla ruchu pieszego, jak i dla ruchu samochodowego. Operatorem spożywczym galerii zostanie Tesco. Prowadzone są rozmowy z dwoma operatorami DIY oraz dwoma operatorami RTV AGD. Na terenie galerii powstanie również kino.

Galeria Galena będzie jednym z kilkudziesięciu projektów prezentowanych na konferencji Shopping Center Forum 2013 Spring Edition, która odbędzie się 7 marca 2013 roku w Hotelu Hilton w Warszawie. W jednodniowej edycji wiosennej Forum bierze udział 600 uczestników. Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie www.scf.retailnet.pl.

P.A. Nova SA oferuje kompleksową obsługę inwestycji budowlanych. Spółka posiada również własne obiekty handlowe. Są to galerie i parki handlowe w miejscowościach do 100 tys. mieszkańców: w Przemyślu, Kędzierzynie Koźlu, Kluczborku, Stalowej Woli, Chorzowie, Raciborzu i Andrychowie.