Sklep Flo

Prowadzone na przestrzeni ostatnich dwóch lat poszukiwania i próby pozyskania partnera biznesowego dla rozwoju marki Flo nie przyniosły zamierzonego efektu, dlatego udziałowcy i zarząd ADe Line SA podjęli decyzję o zakończeniu działalności operacyjnej marki Flo. Obecnie spółka ADe Line posiada 21 sklepów Flo. Wszystkie zlokalizowane są w centrach handlowych m.in. w Focus Park Bydgoszcz, w Galerii Bałtyckiej Gdańsk, Silesia City Center w Katowicach, Solaris Opole, Stary Browar Poznań, w Złotych Tarasach, CH Arkadia, Magnolia Park, czy w Pasażu Grunwaldzki we Wrocławiu.

Po zamknięciu sklepów Flo, spółka zamierza skoncentrować swoją działalność tylko na salonach AlmiDecor, pozostawiając sklepy rentowne, położone w prestiżowych lokalizacjach. Obecnie prowadzone są rozmowy z wynajmującymi dotyczące zamknięć sklepów sieci Flo i nierentownych salonów AlmiDecor.

ADe Line SA zarządza 40 salonami AlmiDecor, z czego 35 znajduje się w Polsce, 3 w Pradze i 2 w Wilnie.

Powyższe decyzje są jednymi z kroków restrukturyzacyjnych umożliwiających poprawę wyników ADe Line SA.

W roku 2012 spółka odnotowała dużą stratę w porównaniu z rokiem 2011, przy obrotach utrzymywanych na tym samym poziomie. Wymienione wyżej zamierzenia dają szansę, mimo bardzo trudnego otoczenia makroekonomicznego, na powrót do dobrych wyników.