Salon Intersport
Salon Intersport

W 2012 roku sieć salonów Intersport powiększyła się o dwa salony. Nowe sklepy zostały otwarte w CH Nova Park w Gorzowie Wielkopolskim oraz Galerii Korona w Kielcach. Salony zajęły 815 i 714 mkw. powierzchni.

– Obecnie w Polsce działają 32 sklepy naszej sieci w 21 największych miastach. W tym roku planujemy kolejne otwarcia. Mamy podpisanych kilka umów, ale niektórzy inwestorzy centrów handlowych regularnie przekładają terminy uruchomienia swoich obiektów. Na tę chwilę możemy potwierdzić jedno otwarcie, które będzie miało miejsce w drugiej połowie 2013 roku. Sklep Intersport o powierzchni około 900 metrów kwadratowych pojawi się w Centrum Handlowym Felicity w Lublinie. Bardzo możliwe, że do skutku dojdzie także otwarcie w gliwickiej galerii handlowej. Czekamy jednak na informację od zarządcy obiektu dotyczącą tej kwestii. Sklep w Gliwicach również zajmie powierzchnię około tysiąca metrów kwadratowych – mówi w rozmowie z redakcją Retailnet.pl Iwona Książek, kierownik relacji inwestorskich i działu komunikacji firmy Intersport Polska SA.

Sieć Intersport wypracowała w grudniu 2012 roku przychody netto ze sprzedaży w wysokości ponad 29,5 mln zł , co stanowi wzrost o prawie 25 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2011 roku.

W sklepach sieci Intersport dostępna jest odzież, obuwie, akcesoria i sprzęt sportowy.