Elbfonds realizuje m.in. Galerię marcredo Głogów

28 grudnia 2012 roku został złożony wniosek o wydanie pozwolenia na budowę centrum handlowego marcredo Center Kutno. Spółka elbfonds Development oczekuje, że pozwolenie na budowę zostanie wydane w lutym br. Planowany termin rozpoczęcia budowy to wiosna 2013, a otwarcie obiektu przewidziane jest na I kwartał 2014.

Marcredo center Kutno będzie centrum handlowym o powierzchni całkowitej około 18,7 tys. mkw. Natomiast powierzchnia najmu wyniesie ok. 16.tys.mkw. W centrum znajdą się operator spożywczy, sklepy znanych polskich i zagranicznych marek, sklep typu Dom i Ogród, sklep z elektroniką użytkową, restauracje i kawiarnie.

Nazwa marcredo Center oznacza nowoczesne nieruchomości handlowe cieszące się popularnością na arenie krajowej i międzynarodowej. Centra marcredo dzięki swojej strukturze najemców zaspokajają codzienne potrzeby klientów. Wszystkie centra marcredo muszą spełnić takie same wymagania. Są nimi: dobra lokalizacja, solidna konstrukcja, duża liczba miejsc parkingowych oraz wysoka rozpoznawalność.

Elbfonds Development sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest spółką deweloperską, obsługującą i wspierającą wszystkie, realizowane przez spółki Grupy elbfonds, przedsięwzięcia inwestycyjne w sektorze nieruchomości komercyjnych. Elbfonds Development w ciągu najbliższych czterech do sześciu lat planuje zainwestować w Polsce 600 mln euro. W ramach tej inwestycji powstać ma do 40 obiektów handlowych w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców.