Galeria Krakowska
Galeria Krakowska

Każdego roku z oferty Galerii Krakowskiej korzysta coraz więcej klientów, dzięki czemu centrum handlowe należy do grona najchętniej odwiedzanych tego typu miejsc w Polsce.

W 2012 roku Galerię Krakowską odwiedziło ponad 39 milionów osób. Na blisko 60 tys. mkw. powierzchni, działa tu ponad 270 sklepów, restauracji i innych punktów usługowych.

Dla porównania galeria w 2009 roku zanotowała 34,9 mln odwiedzin, w 2010 roku 36,8 mln, w 2011 roku 38 mln, a w 2012 roku odwiedziło ją 39,5 mln klientów.

– Galeria Krakowska jest wyjątkowym miejscem, które świetnie wpisało się w handlowy i towarzyski krajobraz Krakowa. Doceniają to zarówno nasi klienci, jak również najemcy – mówi Ryszard Wysokiński, dyrektor Galerii Krakowskiej.

Do odwiedzenia galerii zachęcają także organizowane w pasażach centrum liczne pokazy mody czy wystawy tematyczne, które uatrakcyjniają czas spędzony na zakupach.

Galeria Krakowska została otwarta w 2006 roku. Centrum położone jest w centrum Krakowa, w bezpośrednim sąsiedztwie Rynku Głównego. Obszar oddziaływania Galerii Krakowskiej obejmuje ponad 1,3 mln mieszkańców woj. małopolskiego. Łączna powierzchnia 270 punktów handlowych położonych na 3 poziomach wynosi 60 tys. mkw., a także 4500 mkw. powierzchni biurowych. Właścicielem obiektu jest ECE Projektmanagement Polska sp. z o.o.