Salon Bershka
Salon Bershka

W gdańskim Alfa Centrum nastąpiły znaczące zmiany w segmencie najemców fashion. W galerii zostaną otwarte salony odzieżowe marek należących do grupy Inditex – Bershka oraz Stradivarius.

Oba sklepy znajdą się na pierwszym poziomie i zajmą łącznie powierzchnię 1,2 tysiąca metrów kwadratowych.

Nowym najemcą Alfa Centrum w Gdańsku stała się drogeria-apteka sieci Super-Pharm. Najemca zajął lokal na parterze o powierzchni 320 mkw.

Do grona najemców obiektu w ostatnim czasie dołączyły też sieci: Centro, Matras, Marylin, Grycan, Apart i Play. Ponadto. Po gruntownym remoncie otwarto także delikatesy Bomi Smak Tradycji, a wkrótce zostanie otwarty sklep Mohito (będzie on powiększony do 580 mkw). W inne miejsce przeniesiony zostanie salon Smyk, który jeszcze w I kwartale br. zostanie otwarty w nowej odsłonie.

Jak informują przedstawiciele obiektu bliskie finału są rozmowy z kolejnymi najemcami, wśród których znajdują się m.in.: Sinsay, Gerry Weber, Ecco, 4F, Lavard i Subway.

– Alfa Centrum to obiekt o charakterze rodzinnym, dlatego zależy nam na zróżnicowanej ofercie, zwłaszcza w segmencie modowym. U nas znajdą coś dla siebie panie, panowie, dzieci i młodzież– zarówno na bardziej oficjalne okazje, jak i w stylu casual. Szczególnie cieszy nas pojawienie się marek z grupy Inditex, czyli Bershka i Stradivarius – podkreśla Rafał Pruba, dyrektor działu wynajmu ECE Polska. – Wszystkie umowy są rezultatem analizy oczekiwań naszych klientów. Ich potrzeby ewoluują, na rynku pojawiają się nowe propozycje. Naszym zadaniem jest stworzenie oferty, dzięki której wybierają oni właśnie Alfa Centrum. Udana rekomercjalizacja przeprowadzona po 10 latach od rozpoczęcia działalności, to jeden z elementów składających się na ten sukces.

Od 1965 roku ECE działa, jako projektant i deweloper centrów handlowych. Firma swoje obiekty wynajmuje samodzielnie oraz podejmuje się zarządzania nimi w długiej perspektywie. W 183 galeriach handlowych zarządzanych przez ECE w 16 krajach około 17500 sklepów mieszczących się na powierzchni 6 milionów metrów kwadratowych osiąga obroty na poziomie 19 miliardów euro rocznie. Do centrów tych zaliczają się w Polsce m. in.: Galeria Bałtycka w Gdańsku i Galeria Krakowska w Krakowie, a w Niemczech Potsdamer Platz Arkaden w Berlinie, Promenaden na dworcu głównym w Lipsku, Alstertal-Einkaufszentrum w Hamburgu oraz Schloss-Arkaden w Brunszwiku. Obecnie w fazie projektowania i budowy na terenie Europy znajduje się kolejne 12 galerii handlowych, w tym Galeria Kujawska w Bydgoszczy, Skyline Plaza we Frankfurcie nad Menem, Milaneo w Stuttgarcie. W połowie października bieżącego roku oddane zostały do użytku Marmara Park w Istambule (Turcja) oraz Central w Bratysławie (Słowacja).