SCF 2013 Spring Awards
SCF 2013 Spring Awards

O nagrodę w kategorii Best Expansion Retailer of the Year 2013 w wiosennej edycji Shopping Center Forum 2013 powalczą trzy najlepiej i najszybciej, zdaniem Jury, rozwijające się sieci sklepów.

Sześcioosobowe Jury, w skład którego wchodzą eksperci z największych firm badawczych i doradczych takich jak Jones Lang LaSalle, Savills, Cushman & Wakefield, BOIG, Colliers International, nominowało do nagrody sieć Pepco, Rossmann oraz Biedronka.

– Nominowane sieci w ostatnim czasie wyróżniały się szczególnie dynamiczną ekspansją oraz miały duży wpływ na kształtowanie rynku – mówi Ewa Ściubidło, Associate Director BOIG.

Decyzję o nominacji uzasadniono liczbami.

Sieć Rossmann ma obecnie ponad 700 placówek i co roku otwiera około 100 nowych. W tym roku ekspansja ma być jeszcze szybsza, gdyż w planach jest uruchomienie nawet ponad 150 nowych drogerii.

Sieć Pepco ma obecnie ponad 400 sklepów i co miesiąc otwiera od kilku do kilkunastu nowych placówek.  Do końca 2013 roku otworzy 80 nowych punktów, a w 2014 roku planuje mieć już w sumie 600 sklepów.

Z kolei Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci detalicznej Biedronka, ma obecnie ponad 2,1 tys. sklepów w ponad 800 lokalizacjach i także planuje dalszą ekspansję.

Zwycięzcę w kategorii Best Expansion Retailer of the Year 2013 poznamy 7 marca 2013, podczas Shopping Center Forum 2013 Spring Edition. Uroczystość odbędzie się w Warszawie, w hotelu Hilton.

Więcej informacji na stronie scf.retailnet.pl