SCF 2013 Spring Awards

Podczas marcowej edycji Shopping Center Forum poznamy zwycięzcę w kategorii Sport & Fitness Retailer of the Year 2013. O tytuł będą ubiegać się trzy sieci sklepów: Martes Sport, 4F, Decathlon.

– Martes Sport, 4F oraz Decathlon to bardzo aktywne marki, które zagospodarowują swoje nisze w branży. Realizują klarowne i przejrzyste koncepcje handlowe. Ponadto potrafią w odpowiedni sposób określić swoją grupę docelową – powiedziała Renata Kusznierska, Director, Retail Agency and Property Management Savills.

Martes Sport jest właścicielem sklepów z odzieżą, obuwiem i akcesoriami sportowymi. Obecnie w ramach sieci funkcjonuje 45 sklepów. Ich łączna powierzchnia to ponad 24 tys. mkw. Firma otwiera salony o wielkości od 270 do ponad 2 tys. mkw. W 2012 roku zostało otwartych 18 sklepów Martes Sport oraz dwa sklepy marki Hi-Tec w centrach outletowych. W sklepach Martes Sport znajdują się produkty m.in. takich marek jak: Arena, Colmar, Hi-Tec, Iguana, Magnum, Nike.

4F to sklepy oferujące odzież do aktywnego wypoczynku i uprawiania sportu. Marka została opracowana oraz stworzona przez OTCF sp. z o.o – firmę działającą na polskim rynku odzieżowym od ponad 17 lat. OTCF sp. z o. o. jest wiodącym w Polsce producentem odzieży i sprzętu sportowego, a także właścicielem marek: FOB, Outhorn oraz Wild Nature. Obecnie w Polsce działa 86 salonów marki 4F, głównie w centrach handlowych. Sklepy 4F mają powierzchnię od 80 do 200 mkw.

Decathlon jest producentem i dystrybutorem artykułów sportowych (sieć posiada 679 sklepów w 18 krajach. Spółka zatrudnia 41 tysięcy pracowników i ma w swojej ofercie 6-10 tysięcy modeli produktów). Decathlon w Polsce otwiera sklepy o powierzchni od 2 tys. mkw. do 9 tys. mkw. Punkty te oprócz przestrzeni handlowej posiadają tzw. strefę testową, w której klienci mogą wypróbować sprzęt sportowy. Sklepy sieci najczęściej są położone w pobliżu centrów i parków handlowych. Obecnie Decathlon sp. z o.o. posiada 29 placówek handlowych na terenie 12 województw (całkowita powierzchnia 120 tys. mkw). W sklepach Decathlon, oprócz produktów światowych firm sportowych, znajduje się sprzęt specjalistycznych marek należących do firmy.

Martes Sport, 4F, Decathlon zostały wytypowane do nagrody przez Jury w składzie: Klaudia Woźniak (Colliers International), Ewa Ściubidło (BOIG), Patrycja Dzikowska (Jones Lang LaSalle), Renata Kusznierska (Savills), Piotr Kaszyński (Cushman & Wakefield) i Maciej Celmer (Mallson).

Wręczenie nagród odbędzie się 7 marca 2013, podczas Shopping Center Forum 2013 Spring Edition, w warszawskim hotelu Hilton.

Więcej informacji na stronie scf.retailnet.pl.