Stephan Groht, założyciel i właściciel Grupy elbfonds

– Zaplanowaliśmy, że koncepcja obiektów typu marcredo Center w innych miastach będzie się kształtowała w oparciu o projekt w Ciechanowie. Oczywiście będą się one różnić detalami architektonicznymi, np. usytuowaniem wejść. Pod tym względem wyróżnia się jednak projekt w Głogowie. Tam, bezpośrednio przy Ratuszu, zostanie zrealizowana Galeria marcredo. Parking planujemy usytuować na dachu, a na dwóch piętrach mieścić się będą sklepy z branży modowej, elektronicznej i spożywczej – powiedział Stephan Groht, założyciel i właściciel Grupy elbfonds.

– Zasadnicza struktura najemców w centrach marcredo wygląda tak, że obok supermarketu mamy market budowlany, market elektroniczny oraz sklepy z branży mody. Mix najemców w Ciechanowie zamierzamy uzupełnić o strefę restauracyjną, by zapewnić klientom możliwość spędzenia w centrum dłuższego czasu.

– Dla projektów typu marcredo Center preferujemy lokalizacje podobne do tej w Ciechanowie. Ale dla naszych partnerów szukamy również lokalizacji w centrum miast. Prowadzimy rozmowy z niemieckim sklepem dyskontowym, który chciałby rozszerzyć swoją ekspansję na północną Polskę. Zgodnie z wymogami tej sieci handlowej nieruchomość musi być zlokalizowana tak, żeby około 20-30 tys. mieszkańców mogło dotrzeć do sklepu pieszo.

Spółka elbfonds Development w 2013 roku planuje ukończyć trzy projekty. Są to marcredo Center w Piekarach Śląskich i w Szczecinie oraz obiekt w Myśliborzu.

Elbfonds Development sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest spółką deweloperską, obsługującą i wspierającą wszystkie, realizowane przez spółki Grupy elbfonds przedsięwzięcia inwestycyjne w sektorze nieruchomości komercyjnych.

Marcredo Center to międzynarodowa marka nieruchomości handlowych. Wszystkie centra marcredo muszą sprostać takim samym wymaganiom: dobra lokalizacja, solidna konstrukcja, duża liczba miejsc parkingowych oraz wysoka rozpoznawalność. Centra marcredo dzięki swojej strukturze najemców mają przede wszystkim zaspokajać codzienne potrzeby klientów.