Salon Lavard

Spółka Lavard w związku z rozwojem sieci sklepów ostatnio podpisała dwie umowy najmu lokali w centrach handlowych. Pierwszy salon o powierzchni 95 mkw. będzie mieścił się na parterze CH Auchan w Łomiankach i zostanie otwarty w drugiej połowie marca. Natomiast drugi o powierzchni 93 mkw. ruszy pod koniec 2013 roku w Galerii Bronowice w Krakowie.

Lavard sp. z o.o. produkuje i sprzedaje elegancką odzież dla mężczyzn. Firma powstała w 1975 roku, a jej siedziba znajduje się w Krakowie. Marka Lavard oferuje garnitury, marynarki, koszule, płaszcze i kurtki oraz obuwie dla mężczyzn. Spółka otwiera swoje sklepy wyłącznie w centrach i galeriach handlowych. Obecnie w ramach sieci działają 52 salony (własne i franczyzowe) m.in. w centrum handlowym Blue City w Warszawie, Factory Outlet Wroclaw, w Galerii Słonecznej w Radomiu, w CH Manufaktura w Łodzi, i w CH Bonarka w Krakowie. Ponadto Lavard współpracuje z 186 sklepami multibrandowymi. Średnia powierzchnia otwieranych sklepów wynosi od 100 do 120 mkw. Spółka planuje w 2013 roku uruchomić 15 nowych salonów firmowych.

Lavard sp. z o.o. należy do Grupy odzieżowej Gamatex.

W 2012 roku firma Lavard otworzyła osiem salonów własnych i siedem franczyzowych m.in. w Centrum Handlowym Atrium Promenada (Warszawa), w Outlet Park Szczecin i w Galerii Rzeszów.