Wojas

Spółka Wojas na początku lutego przeniosła swój sklep z olsztyńskiego Centrum Handlowego Dukat do CH Alfa. Poza zmianą lokalizacji zmodyfikowano także wnętrze sklepu, które wyróżnia się jasną kolorystyką i pomysłowym układem mebli.

Wiesław Wojas, prezes spółki Wojas SA będzie uczestnikiem wiosennej edycji Shopping Center Forum 2013.

Spółka Wojas w 2013 roku planuje uruchomić około 10 nowych salonów w polskich galeriach i centrach handlowych.

Założona w 1990 roku firma Wojas to jeden z największych polskich producentów obuwia i właściciel sieci sklepów tej marki. Detaliczna sieć sprzedaży liczy 133 sklepy w Polsce, 9 na Słowacji oraz 1 na Ukrainie. Ostatnio otwarto również punkty sprzedaży w szczecińskiej Galerii Kaskada, CH Auchan Łomianki oraz w Galerii Olimpia w Bełchatowie.

Spółka w 2012 roku otwierała kolejne sklepy, a także remontowała stare, dostosowując je do nowej stylistyki. Nowy wystrój sklepów został zaprojektowany przez firmę Schwitzke Górski sp. z o.o.

Wojas zadebiutował na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w 2008 roku. Pozyskane na rynku pieniądze spółka przeznaczyła na rozwój sieci sprzedaży. W efekcie w ciągu kilku lat liczba salonów Wojas niemal się podwoiła.

Wielkość skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży osiągniętych przez Wojas SA w styczniu 2013 roku wyniosła ponad 11,2 mln zł i była wyższa o 14,7 proc. od osiągniętych w styczniu 2012 roku.

Shopping Center Forum 2013 Spring Edition odbędzie się 7 marca 2013 roku w Hotelu Hilton w Warszawie. W jednodniowej edycji wiosennej Forum weźmie udział 600 uczestników. Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie scf.retailnet.pl.