SCF 2013 Spring Edition
SCF 2013 Spring Edition

Podczas wiosennej edycji Shopping Center Forum poznamy zwycięzcę w kategorii Multichannel Retailer of the Year 2013. O tytuł będą ubiegać się trzy sieci sklepów: Tchibo, RTV Euro AGD oraz Alma.

– Każda z tych firm oferuje asortyment z innej branży, ale Jury wybierając je kierowała się przede wszystkim rozwojem wielokanałowej sprzedaży – informuje Ewa Ściubidło, Associate Director firmy BOIG i członek Jury.

– Istotne jest przede wszystkim to, że zarówno Tchibo, jak i Alma czy RTV Euro AGD rozwijają nie tylko sprzedaż za pośrednictwem salonów stacjonarnych, ale także sklepów internetowych. Sklepy online działają na dobrych platformach, które pozwalają klientom dowiedzieć się wszystkiego o produktach, a także zobaczyć dobre zdjęcia artykułów. Sklepy działają na urządzeniach mobilnych – dodaje.

Zdaniem specjalistki z firmy BOIG przy wyborze firm, członkowie Jury zwracali szczególną uwagę na różnego typu ułatwienia zakupów klientom, korzystającym ze wszystkich kanałów sprzedaży.

– Sklepy muszą dbać przede wszystkim o swoich klientów. Kupujący po zrobieniu zakupów powinien przede wszystkim odczuwać potrzebę powrotu. Wszystkie trzy sieci wybrane przez Jury spełniają to kryterium. Ważny jest też sposób dostawy artykułów do klientów. Alma ma bardzo ciekawy system dowozu produktów do klienta. Sklep ze sprzętem dostarcza produkty do paczkomatów, co jest wygodne dla klientów. Poza tym możliwy jest odbiór w salonach, co pozwala zaoszczędzić na kosztach dostawy – twierdzi Ewa Ściubidło.

W skład Jury wchodzą: Klaudia Woźniak (Colliers International), Ewa Ściubidło (BOIG), Patrycja Dzikowska (Jones Lang LaSalle), Renata Kusznierska (Savills), Piotr Kaszyński (Cushman & Wakefield) i Maciej Celmer (Mallson). Ocenie Jury podlegają wszystkie sieci handlowe i inni najemcy działający w centrach handlowych na terenie Polski.

Kolejne kategorie plebiscytu to:

– SCF Fashion Retailer of the Year 2013
– SCF Women’s Fashion Retailer of the Year 2013
– SCF Men’s Fashion Retailer of the Year 2013
– SCF Children’s Retailer of the Year 2013
– SCF Luxury Retailer of the Year 2013
– SCF Sport & Fitness Retailer of the Year 2013
– SCF FMCG Retailer of the Year 2013
– SCF Leisure Retailer of the Year 2013
– SCF Outlet Retailer of the Year 2013
– SCF Health & Beauty Retailer of the Year 2013
– SCF Young Fashion Retailer of the Year 2013
– SCF Newcomer Retailer of the Year 2013
– SCF Best Expansion Retailer of the Year 2013
– SCF Multimedia Retailer of the Year 2013
– SCF Cafe & Food Retailer of the Year 2013
– SCF Discount Retailer of the Year 2013
– SCF Multibranding Retailer of the Year 2013

W każdej z 18 kategorii Jury wyłoniło po trzy lub dwie nominacje. Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród odbędzie się 7 marca 2013, podczas Shopping Center Forum 2013 Spring Edition. Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie www.scf.retailnet.pl.