Galeria Solna
Galeria Solna

– Galerię Solną w Inowrocławiu otworzymy już na początku maja br. To duży sukces, jeśli chodzi o tempo realizacji inwestycji. Prace rozpoczęły się w lipcu 2012 i już są na etapie końcowym. Zamknięcie stanu surowego trwało zaledwie pół roku. Zrealizowane zostały inwestycje towarzyszące: wybudowano drugą nitkę ulicy Wojska Polskiego oraz całe odcinki ulic Grochowej i Piłsudskiego, postawiono ekrany dźwiękoszczelne, zmodernizowano chodniki. W skali globalnej budowa objęła więc swoim zasięgiem także poprawę infrastruktury drogowej w mieście. To jedna z największych inwestycji w historii Inowrocławia – powiedział Tomasz Szewczyk, prezes zarządu Acteeum Central Europe.

– Na podstawie wyników, które osiągnęliśmy na kwartał przed zakończeniem realizacji inwestycji, szacujemy, że poziom komercjalizacji na dzień otwarcia Galerii Solnej osiągnie blisko 100 proc., co jest ogromnym sukcesem. Dotychczas mieszkańcy Inowrocławia nie mieli możliwości zrobienia zakupów w nowoczesnym centrum handlowym w swoim mieście. Teraz po raz pierwszy zyskają taką szansę. Będą mieli do dyspozycji 100 sklepów oraz punktów usługowych na ponad 30 tysiącach mkw. powierzchni. Pierwszy raz inowrocławianie będą mogli skorzystać z oferty tak znanych marek jak: H&M, New Yorker, Bershka, Stradivarius, Empik czy Smyk. Finalizujemy kontrakty z kolejną grupą najemców, która jeszcze bardziej uatrakcyjni ofertę zakupową centrum. Podpisanie umów na ostatnie dostępne powierzchnie to kwestia kilku tygodni – dodał Grzegorz Pękalski, prezes Zarządu Libra Project.

Galeria Solna będzie pierwszym wielkopowierzchniowym centrum handlowo-usługowym w Inowrocławiu. Na powierzchni ponad 30 tys. mkw. znajdzie się 100 sklepów oraz punktów usługowych. Najemcami bedą m.in.: H&M, New Yorker, Bershka, Stradivarius, Reserved, Cropp Town, Mohito, Lee Wrangler, House, Diverse, Triumph, Smyk, Empik, Rossmann, Avans oraz McDonald’s. Do dyspozycji klientów oddany zostanie parking na 1 tys. miejsc.
Swym zasięgiem o promieniu 30 km. Galeria obejmie ponad 200 tys. mieszkańców Inowrocławia oraz okolic. Inwestorem centrum jest spółka ACE 1 utworzona przez należącą do Acteeum Group firmę ACTEEUM Central Europe oraz spółkę Libra Project, której większościowym udziałowcem jest Dariusz Miłek, prezes NG2.

ACTEEUM Central Europe sp. z o.o. należy do Acteeum Group – firmy działającej w branży deweloperskiej i na rynku zarządzania nieruchomościami. Zainteresowanie Acteeum skupia się na miastach średniej wielkości i dotyczy budowy tradycyjnych galerii handlowych, a także retail parków. W Polsce aktualnie spółka jest obecna jako współinwestor budowy Galerii Solnej w Inowrocławiu oraz odpowiada za rozbudowę dwóch centrów handlowych należących do CBRE Global Investors: Sarniego Stoku w Bielsku-Białej oraz Ogrodów w Elblągu. Zajmuje się również komercjalizacją a także negocjuje zakup kolejnych terenów pod inwestycje komercyjne.

Spółka Libra Project powstała na początku 2008 roku. Działa jako agent przy najmie obiektów handlowych a także jest firmą deweloperską specjalizującą się w kompleksowej realizacji wielofunkcyjnych inwestycji, głównie obiektów handlowo-rozrywkowych. W kręgu zainteresowań firmy Libra Project są przede wszystkim miasta średniej wielkości, stale rozwijające się ekonomicznie, z bogatym zapleczem kulturalnym i dużym potencjałem rozwoju. Większościowym udziałowcem firmy jest Dariusz Miłek – prezes spółki NG2 SA, polski Przedsiębiorca Roku 2007 w konkursie Ernst&Young, twórca marki obuwniczej oraz sieci handlowej CCC.