Logo Lindex

– W 2013 roku sieć sklepów Lindex będzie się rozwijać przede wszystkim w Czechach. Natomiast w Polsce na razie otworzymy jeden sklep w Centrum Handlowym Europa Centralna w Gliwicach – powiedziała portalowi Retailnet Katarzyna Kopyra Expansion Manager Poland, Lindex sp. z o.o.

– Zarząd nie podjął jeszcze decyzji odnośnie kolejnych otwarć w Polsce. Spółka podchodzi bardzo ostrożnie do nowych inwestycji. Jeśli będziemy otwierać kolejne sklepy, to tylko w istniejących galeriach położonych w największych miastach – dodała Katarzyna Kopyra.

Lindex prowadzi własne sklepy, kierując pracami w Polsce z centrali w Pradze. Obecnie Lindex prowadzi łącznie około 430 sklepów w Szwecji, Norwegii, Finalndii, Republikach Bałtyckich, Republice Czeskiej, Słowacji, Rosji, Polsce, Bośni i Hercegowinie oraz na Bliskim Wschodzie. W Europie Środkowej posiada 26 sklepów, w tym pięć w Polsce m.in. w Galerii Victoria w Wałbrzychu, Cuprum Arena w Lublinie, w CH Agora Bytom, Silesia City Center w Katowicach. Średnia powierzchnia otwieranych sklepów wynosi od 650 mkw. do 750 mkw. Lindex oferuje odzież damską oraz dziecięcą, bieliznę i akcesoria, takie jak pierścionki, czy kolczyki.

Od grudnia 2007 roku Lindex jest częścią notowanej na giełdzie w Helsinkach fińskiej Grupy Stockmann. Spółka jest jednym z trzech segmentów biznesowych grupy. Dwa pozostałe to sieć domów towarowych Stockmann oraz sieć odzieżowa Seppälä. Grupa Stockmann prowadzi działalność w Finlandii, Szwecji, Norwegii, Rosji, Estonii, na Litwie i Łotwie oraz w Czechach.

Sprzedaż firmy Lindex w grudniu 2012 roku w lokalnych walutach wzrosła o 2,8 proc. na wszystkich rynkach, z wyjątkiem Norwegii.