Korczowa Dolina
Korczowa Dolina

W lutym 2013 roku do grona najemców Hali Kijowskiej dołączyła spółka Polmo sp. z o. o. oferująca artykuły motoryzacyjne i Maroko Market handlujący m.in. kosmetykami i winem. Nowością jest również stoisko z papierosami elektronicznymi firmy Chic.

– Korczowa Dolina systematycznie poszerza swoją ofertę dla coraz liczniej odwiedzających obiekt klientów z Ukrainy. Nowy asortyment staramy się dostosować do rosnących potrzeb odwiedzających. W tym celu, w ubiegłym roku przeprowadziliśmy badania, aby lepiej poznać ich oczekiwania. Po zapoznaniu się z wynikami okazało się, że aż blisko 76 proc. badanych oczekuje poszerzenia asortymentu o części samochodowe. Na kolejnym miejscu znalazły się m.in. materiały budowlane. – mówi Jolanta Gałązka Dyrektor ds. marketingu i PR Centrum Handlu Korczowa Dolina

Nowy asortyment Hali Kijowskiej to odpowiedź na zapotrzebowanie klientów odwiedzających Korczową Dolinę. Jesienią ubiegłego roku na terenie Centrum Handlu Korczowa Dolina zostały przeprowadzone badania, z których wynikało, że zdecydowana większość klientów oczekuje poszerzenia asortymentu o artykuły motoryzacyjne, w tym części samochodowe.

Pojawienie się sklepu firmy Polmo z artykułami motoryzacyjnymi  to rezultat dostosowania oferty do przeprowadzonych wyników badań. Nowy punkt handlowy zajmie blisko 100 mkw. powierzchni Hali Kijowskiej. Z kolei powierzchnia sklepu Maroko Market obejmować będzie blisko 80 mkw.

Działające od ponad roku Centrum Handlu Korczowa Dolina, jak podkreśla zarząd obiektu, z miesiąca na miesiąc odnotowuje wzrost liczby odwiedzających klientów z Ukrainy. W grudniu ubiegłego roku Halę Kijowską odwiedziła rekordowa liczba klientów ponad 49 tys.

Według najnowszych badań Urzędu Statystycznego w Rzeszowie w trzecim kwartale ubiegłego roku przez zewnętrzną granicę Unii Europejskiej przyjechało do Polski 6,2 mln cudzoziemców, o 20 proc. więcej niż w tym w tym samym okresie ubiegłego roku. Tym samym rosną wydatki cudzoziemców ze Wschodu w Polsce. Od początku roku 2012 obywatele zza wschodniej granicy zostawili w naszym kraju już 4,8 mld zł. Szacuje się, że w całym roku 2012 obroty wyniosły  ponad 6,5 mld zł.