Salon Wittchen
Salon Wittchen

Wraz z rozpoczęciem działalności centrum outletowego Factory Annopol w Warszawie zostanie otwarty salon z galanterią skórzaną marki Wittchen. Otwarcie będzie miało miejsce 13 marca 2013 roku.

– To dla nas bardzo istotne otwarcie, ponieważ będzie to nasz 50. firmowy punkt sprzedaży w Polsce – mówi Jędrzej Wittchen, prezes zarządu Wittchen SA.

Na 54 mkw. w salonie prezentowane będą damskie torebki, odzież i rękawiczki. Nie zabraknie również drobnej skórzanej galanterii z jakiej słynie marka. Jasna kolorystyka wnętrza nowego outletu zgodna będzie z nową odsłoną salonów Wittchen wprowadzaną w całej sieci.

– Jasna kolorystyka ścian i wszystkich mebli przyściennych optycznie powiększa przestrzeń, a wprowadzenie szklanych półek ekspozycyjnych nadaje lekkości regałom – wyjaśnia w rozmowie z Retailnet Małgorzata Growińska, dyrektor ds. wizerunku Wittchen. – Szklane elementy na białym tle mają potęgować wrażenie przestronności salonów. Drewniana monumentalna brama pozostanie bez zmian, przypominając o stabilności i powadze marki.

Aktualnie centra typu outlet stanowią 20 proc. sieci sprzedaży firmy. Są równomiernie rozmieszczone po całej Polsce. Firma ma zaplanowanych kilka otwarć regularnych salonów w kraju w 2013 roku.

– Jesteśmy na zaawansowanym etapie rozmów dotyczących otwarć także na rynkach zachodnich. Będziemy o tym informować w najbliższym czasie – podsumowuje plany na 2013 rok Jędrzej Wittchen.

Firma Wittchen SA oferuje ekskluzywną galanterię skórzaną. W ofercie marka posiada m.in.: portfele, teczki, torebki, elegancką odzież damską oraz męską, a także paski, galanterię biurową, torby i walizki podróżne. Od 2006 roku w ofercie jest również ręcznie robione obuwie damskie i męskie, a jesienią 2011 roku firma otworzyła pierwszy butik dedykowany tylko obuwiu – Wittchen Shoes w Złotych Tarasach w Warszawie. Drugi taki Salon otwarto w Galerii Mokotów. Marka posiada obecnie 49 salonów w całej Polsce, jest również dostępna za granicami kraju – w Rosji, na Białorusi, w Czechach, na Ukrainie i na Litwie.