Tomasz Sudoł, dyrektor operacyjny Solar Company SA
Tomasz Sudoł, dyrektor operacyjny Solar Company SA

– W 2013 roku planujemy dalszy rozwój sieci salonów Solar. W Polsce mamy już podpisane cztery umowy najmu: w działającym Ptak Outlet w Rzgowie koło Łodzi, CH Europa Centralna w Gliwicach, Galerii Katowickiej i CH Wzgórze w Gdyni. Cały czas prowadzimy rozmowy dotyczące najmu kolejnych lokali w galeriach i centrach handlowych. Ponadto analizujemy wszystkie oferty dotyczące dobrych lokalizacji – powiedział portalowi Retailnet Tomasz Sudoł, dyrektor sieci sprzedaży Solar Company SA.

– Za granicą przede wszystkim zamierzamy otwierać sklepy na rynku niemieckim. Oczywiście będziemy także rozwijać sieć w innych krajach. Już 1 marca uruchomimy sklep franczyzowy w Luksemburgu – dodał Tomasz Sudoł.

Sieć sprzedaży spółki w Polsce i za granicą obejmuje łącznie 237 placówki. W Polsce sieć skupia 199 punktów handlowych, Składa się ona z 75 sklepów własnych, w tym 8 sklepów typu outlet, 8 sklepów franczyzowych, 116 sklepów partnerskich oraz sklepu internetowego.

Za granicą sieć obejmuje 38 sklepów – 31 partnerskich oraz 7 franczyzowych zlokalizowanych m.in.: w Niemczech, Belgii, Wielkiej Brytanii, Szkocji, Rosji, na Ukrainie oraz na Słowacji, Litwie i Białorusi.

Solar to polska marka założona w 1989 roku przez trzech współwłaścicieli. Zatrudnia 700 pracowników i posiada 4,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej. Pierwszy sklep firmowy otwarto w Poznaniu w 1998 roku.

Przychody ze sprzedaży spółki Solar w styczniu 2013 roku wyniosły 11,9 mln zł. W tym w salonach własnych oraz outletowych spółka osiągnęła sprzedaż na poziomie 11 mln zł.