Wizualizacja CH Ogrody
Wizualizacja CH Ogrody

Sieć McDonald’s podpisała umowę najmu w rozbudowywanym Centrum Handlowym Ogrody w Elblągu, którego inwestorem jest CBRE Global Investors. Restauracja sieci obecna w istniejącym centrum, po rozbudowie znajdzie się w nowej strefie restauracyjnej. Ogrody są już skomercjalizowane w 60 proc. Ponowne otwarcie obiektu po rozbudowie i modernizacji planowane jest na 2014 rok.

McDonald’s posiada w Polsce 304 restauracje w ponad 120 miastach. Zatrudnia ponad 16 tys. pracowników i obsługuje pół miliona klientów każdego dnia. Od kilku lat sieć realizuje kompleksowy program zmiany wystroju swoich restauracji w Europie. Nowy lokal w Ogrodach zostanie zaprojektowany przez specjalistów od wzornictwa wnętrz i będzie wykończony zgodnie z nowymi standardami sieci. Restauracja o powierzchni 148 mkw. znajdzie się w nowej części galerii, w strefie restauracyjnej usytuowanej na pierwszym piętrze.

– McDonald’s jest obecny w Ogrodach już od 11 lat. Cieszymy się, że będzie najemcą w naszym centrum także po rozbudowie – powiedział Krzysztof Bocianowski, Head of Asset Manangement Poland z firmy CBRE Global Investors, która jest inwestorem Ogrodów. – Restauracja McDonald’s jest bardzo ważnym elementem oferty gastronomicznej, którą, zgodnie z oczekiwaniami elblążan, po rozbudowie znacznie rozszerzymy. Z naszych badań wynika, że już teraz aż 33 proc. klientów z Elbląga korzysta z oferty restauracyjnej wyłącznie w Ogrodach, a po rozbudowie odsetek ten znacznie wzrośnie.

– Centra handlowe to dla McDonald’s jeden z kluczowych obszarów rozwoju sieci w Polsce. – powiedział Krzysztof Kłapa, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald’s Polska. – Obecnie obejmuje ona już ponad 300 lokali, z czego kilkadziesiąt działa w takim właśnie otoczeniu. Mamy nadzieję, że nowy lokal McDonald’s spotka się z jeszcze większym niż dotychczas zainteresowaniem klientów CH Ogrody.

Poziom komercjalizacji podlegających rozbudowie i modernizacji Ogrodów sięga już 60 proc. W obiekcie znajdą się m.in.: Carrefour, H&M, marki Grupy LPP, New Yorker, RTV Euro AGD, Deichmann, Rossmann. Dla klientów rozbudowanego Centrum przygotowano też nową ofertę rozrywki i spędzania wolnego czasu – multipleks oraz liczne restauracje i kawiarnie.

Pierwszy etap rozbudowy rozpoczął się 1 lutego br., a otwarcie Ogrodów w nowej odsłonie nastąpi w 2014 r. Inwestorem jest spółka CBRE Global Investors, a za rozbudowę i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe. Komercjalizację wspiera CBRE. Generalnym wykonawcą pierwszego etapu rozbudowy obiektu jest PORR Polska. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia ESA.

Powierzchnia najmu zmodernizowanych i powiększonych Ogrodów wyniesie ok. 40 tys. mkw. Na dwóch poziomach zostanie zlokalizowanych ponad 130 sklepów i punktów usługowych, czyli o 75 więcej niż dzisiaj. Obecny otwarty parking naziemny zostanie zabudowany i zastąpiony parkingiem 3-poziomowym liczącym ok. 1 tys. miejsc.

CBRE Global Investors, część grupy CBRE, jest obecna w 21 krajach i od przeszło 39 lat świadczy usługi dla ponad 600 klientów instytucjonalnych. Wartość zarządzanych aktywów to ponad 90 mld dolarów. W Polsce CBRE Global Investors zarządza ośmioma nieruchomościami należącymi do funduszy PFCE i PFCEE. Są to m.in.: Centrum Handlowe Ogrody w Elblągu, Centrum Handlowe Sarni Stok w Bielsku Białej, Centrum Handlowe King Cross Praga, Domy Towarowe Wars Sawa Junior, Złote Tarasy w Warszawie.

Acteeum Central Europe sp. z o.o. należy do Acteeum Group – firmy działającej w branży deweloperskiej. Zainteresowanie Acteeum skupia się na miastach średniej wielkości i dotyczy budowy tradycyjnych galerii handlowych, a także retail parków. W Polsce spółka jest obecna jako współinwestor budowy Galerii Solnej w Inowrocławiu, jak również Project Manager rozbudowy oraz modernizacji dwóch centrów handlowych należących do CBRE Global Investors: Sarni Stok w Bielsku-Białej (inwestycja zrealizowana) oraz Ogrody w Elblągu, gdzie odpowiada także za komercjalizację.