Organic Farma Zdrowia
Organic Farma Zdrowia

W Centrum Handlowym Atrium Reduta w Warszawie otwarto sklep z ekologiczną żywnością sieci Organic Farma Zdrowia. Delikatesy zajęły w galerii około 65 mkw. powierzchni.

Firma w tym roku planuje otwarcia sklepów w centrach handlowych na terenie kraju. Jak twierdzą jej przedstawiciele liczba nowych delikatesów zależy od atrakcyjności dostępnych lokalizacji.

Na ten rok zaplanowane jest także otwarcie delikatesów w Galerii Katowickiej. Firma zajmie podobną powierzchnię do tej w warszawskim Centrum Handlowym Atrium Reduta.

– Patrzymy optymistycznie w przyszłość, ponieważ firma z roku na rok ma coraz lepsze wyniki sprzedaży. To świadczy o tym, że klienci przekonali się do oferty Organic Farma Zdrowia. Trudno jest powiedzieć ile zostanie otwartych wszystkich nowych lokali, bo firma na ten rok miała podpisane dwie umowy – mówi Bohdan Juchniewicz, odpowiedzialny za kontakt z mediami w spółce Organic Farma Zdrowia.

– Cały czas obserwujemy nowe lokalizacje. Widzimy coraz większe potrzeby klientów, dlatego bardzo możliwe są powiększenia niektórych delikatesów w centrach handlowych. Wszystko jednak zależy od tego czy sąsiadujące lokale będą niewynajęte. Bardzo dobrze prosperują bowiem delikatesy oferujące 4,5 tysiąca produktów. W mniejszych lokalach sprzedawanych jest około 2,5 tysiąca produktów – dodaje Bohdan Juchniewicz.

Największe delikatesy sieci Organic w centrach handlowych mierzą ok. 250 mkw. Średnia powierzchnia delikatesów w obiektach handlowych to ponad 50 mkw.

Sprzedaż spółki Organic Farma Zdrowia w IV kwartale 2012 roku wyniosła 10,41 mln zł, to wzrost o 20 proc. w porównaniu do sprzedaży w 2011 roku. Zysk na sprzedaży w tym okresie wyniósł 273 tys. zł. W roku 2013 i 2014 zarząd spółki chce koncentrować się na dalszej poprawie rentowności i uzyskaniu dodatniego wyniku netto oraz metodycznie powiększać sieć delikatesów.

Sprzedaż za cały 2012 rok, zakończona na poziomie 37,8 mln złotych była o 19,2 proc. wyższa w stosunku 2011 roku. Była to zarazem rekordowa sprzedaż roczna w historii spółki.

Organic Farma Zdrowia to sieć samoobsługowych delikatesów należąca do firmy Organic Farma Zdrowia SA. Obecnie działają 22 punkty sprzedaży firmy znajdujące się m.in. w największych galeriach i centrach handlowych w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Gdańsku, Wrocławiu czy Płocku. Spółka prowadzi również sprzedaż w sklepie internetowym ekosfera24.pl.