Domino’s Pizza
Domino’s Pizza

Sieć pizzerii Domino’s Pizza zadebiutowała na polskim rynku na początku 2011 roku. Po dwóch latach działalności sieć liczy 14 placówek, a nowi inwestorzy zapowiadają dalszą ekspansję.

Zarząd DP Polska SA, właściciel sieci w Polsce, poinformował, że firma zamierza rozszerzyć sieć do 25 lokali do końca 2013 roku oraz 35 placówek do końca 2014 roku. Inwestycja ma być zrealizowana dzięki pozyskaniu kapitału w dwóch emisjach o łącznej wysokości ponad 13 mln funtów brytyjskich od zagranicznych inwestorów. Jednym z największych inwestorów zaangażowanych w rozwój Domino’s Pizza w Polsce jest fundusz George’a Sorosa.

Strategia ekspansji zakłada otwarcie nowych lokali także poza Warszawą ( obecnie spółka ma 13 punktów w Warszawie i jeden w Pruszkowie). Skupienie się na największych polskich miastach nastąpi jeszcze w tym roku. Jak dowiedziała się redakcja Retailnet, w Warszawie także planowane jest uruchomienie lokali. Do końca 2013 roku ma funkcjonować 6 pizzerii w stolicy.

– W Polsce chcemy najpierw skupić się na zbudowaniu jak największej świadomości naszej marki i oferty. Polski konsument jest wyedukowany i przyzwyczajony do zachodnich marek dobrej jakości. Polacy mają świetną intuicję i są wybitnymi smart shopperami. Obserwują promocje i w porównaniu do przeciętnego Brytyjczyka są znacznie bardziej świadomi – mówi Peter Shaw, dyrektor generalny spółki DP Polska.

Przypomnijmy, marka Domino’s Pizza zadebiutowała na polskim rynku w lutym 2011 roku. W listopadzie 2012 roku DP Polska SA, należąca do brytyjskiej firmy DP Poland PLC i będąca właścicielem licencji Master Franchise, na rozwój marki Domino’s Pizza na polskim rynku pozyskała 10,5 miliona funtów brytyjskich. Fundusze zostały pozyskane ze sprzedaży 70 milionów akcji zwykłych.

Obecnie na świecie Domino’s Pizza ma ponad 10 tys. lokali na 70 rynkach. Spółka Dominos IP Holder LLC  otwiera zarówno lokale własne jak i franczyzowe. Kolebką Domino’s Pizza są Stany Zjednoczone, ale marka ma swoje punkty także w Australii, Meksyku, Indiach, Turcji, Francji i Wielkiej Brytanii.