Wizualizacja Galerii Warmińskiej
Wizualizacja Galerii Warmińskiej

Odpowiedzialna za komercjalizację Galerii Warmińskiej w Olsztynie Libra Project 2 podpisała umowę najmu z Home & You, która należy do grupy LPP.  Ten strategiczny dla olsztyńskiego centrum najemca otworzy w Galerii Warmińskiej również salony swoich pozostałych marek – Reserved, Cropp, House, Sinsay, Mohito.

Podpisanie umowy z Home & You to kolejny ważny etap w procesie komercjalizacji, która od początku odbywa się niezwykle prężnie. – Jednym z głównych powodów tak szybkiej komercjalizacji Galerii Warmińskiej jest fakt, że Olsztyn wraz z regionem warmińsko – mazurskim to ostatnie takie miasto wojewódzkie w Polsce, gdzie działa jedna galeria handlowa – powiedział Mariusz Kowalczyk z Libra Project.  – Miasto z roczną siłą nabywczą wynoszącą 6,500 euro na mieszkańca jest porównywalne pod tym względem do Krakowa. Jest wielu najemców nieobecnych do tej pory w Olsztynie, którzy chcą otworzyć swoje sklepy w mieście, ale ze względu na niską podaż nowoczesnej powierzchni handlowej, nie mają gdzie tego zrobić – wyjaśnia.

Galeria Warmińska to jedyny nie wirtualny projekt w Olsztynie, którego budowa jest rozpoczęta, a otwarcie zaplanowane na 2014 rok.  -To projekt o znaczeniu regionalnym, który ze względu na doskonałą lokalizację powinien być odwiedzany nie tylko przez blisko dwieście tysięcy olsztynian, półtora miliona mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego, ale również milion turystów, którzy corocznie odwiedzają stolicę Warmii i Mazur. Nie bez znaczenia dla frekwencji jest otwarcie w lipcu 2012 roku małego ruchu granicznego z Obwodem Kaliningradzkim – dodaje Mariusz Kowalczyk.

Galeria Warmińska, która powstanie przy skrzyżowaniu dwóch najważniejszych arterii miejskich – Tuwima i Sikorskiego – będzie  dwupoziomowym obiektem. Powierzchnia całkowita galerii wyniesie blisko 116,6 tys. mkw. Znajdzie się tam około 170 sklepów i punktów usługowych, kawiarnie i restauracje, kręgielnia, klub fitness z kortami squash oraz kino. Powstanie też dwukondygnacyjny parking na dachu galerii – łącznie klienci będą mieli do dyspozycji 1200 miejsc postojowych.

Wśród najemców znajdują się sklepy: Piotr i Paweł, Euro RTV AGD, Smyk Mega Store, Martes Sport, Multikino z 9 ekranami, Pure Health & Fitness, Sephora, Rossmann, apteka Arnika, a także wiele największych marek odzieżowych, jak m.in. Reserved, Zara, New Yorker, Bershka, Stradivarius, Pull and Bear, Massimo Dutti, Orsay, Levi’s, Big Star, Heavy Duty, Promod, Tally Weijl, Camaieu, Mohito, SinSay, Pretty One, Swiss, Bijou Brigitte, Cropp, House, Adidas, Nike, Camel Active, Apart, Kruk, Ecco, Lavard, i Bytom.

Inwestorem Galerii Warmińskiej jest spółka Libra Project 2 sp. z o.o., która należy do Dariusza Miłka -prezesa spółki CCC SA.