Dekada Nowy Targ
Dekada Nowy Targ

W marcu 2013 rozpoczną się prace przy budowie Dekady Nowy Targ, centrum handlowego typu convenience realizowanego przez grupę Dekadę Realty. Otwarcie galerii  zaplanowano w I kwartale 2014 roku.

Dekada Nowy Targ będzie kolejnym obiektem należącym do sieci galerii handlowych budowanych przez spółkę Dekada Realty. Na powierzchni najmu 3 380 mkw. rozmieszczonych zostanie 17 lokali handlowo – usługowych, a galeria dysponować będzie parkingiem na 150 miejsc.

– Podpisana została już umowa z generalnym wykonawcą obiektu, który w ciągu najbliższych dni rozpocznie prace budowlane. Na początku konieczne będzie odpowiednie ogrodzenie i zabezpieczenie terenu budowy oraz przygotowanie tymczasowej lokalizacji dla dworca PKS, gdyż pełniący obecnie tę funkcję budynek zostanie rozebrany wraz z towarzyszącą mu infrastrukturą – mówi Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty. – W tym samym czasie wykonywane będą przekładki sieci kolidujących z lokalizacją centrum handlowego. Konstrukcja obiektu wraz z częścią nowych wiat przystankowych w większości powinna zostać ukończona już w sierpniu. Równolegle będą prowadzone także roboty związane z przebudową zewnętrznego układu drogowego i jego nową organizacją w rejonie ulic Królowej Jadwigi i Kilińskiego – dodaje A. Walczak.

Obiekt skomercjalizowany jest w 85 proc., ofertę handlowo-usługową galerii stworzą m.in.: dworzec PKS, supermarket Tesco, Pepco, CCC, Rossmann i Apteka Centrum Zdrowia. Będą też punkty GSM i inne lokale usługowe.

Dekada Nowy Targ będzie centrum handlowym umożliwiającym dokonywanie szybkich, wygodnych zakupów. Obiekt zostanie umiejscowiony na terenie dotychczasowego dworca PKS, w jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w mieście.

Główną zaletą inwestycji jest położenie w obrębie dużego skupiska ludności miejskiej oraz przy samym zjeździe drogi krajowej relacji Kraków – Zakopane (popularna Zakopianka).

W strefie bezpośredniego oddziaływania galerii znajduje się 46 tys. mieszkańców (do 10 min jazdy samochodem).

Za komercjalizację galerii odpowiada BOIG Property Consulting.

Dekada to sieć galerii i centrów handlowych typu convenience. Na rynku polskim marka obecna jest od 2011 roku. Do Grupy Dekada należą centra już otwarte w takich miastach jak: Sieradz, Skierniewice, Myślenice, Żyrardów, Olsztyn i Kraków. W najbliższej przyszłości uruchomione zostaną obiekty w Brodnicy, Rypinie, Grójcu, Nowym Targu i Malborku.