Ewa Teodorczyk, Development Manager w Inter Ikea Centre Group Poland

– Lublin jest chyba jednym z ostatnich miast w Polsce o liczbie mieszkańców powyżej 300 tys., którego nasycenie powierzchnią handlową jest niższe od średniej. To powoduje duże zainteresowanie developerów. My jako jedni z nich będziemy zmagać się z konkurencją. Na komercyjnej mapie Lublina są trzy galerie handlowe, które obecnie są budowane lub rozbudowywane. Jest to nasz bliski konkurent Galeria Olimp, CH Atrium Felicity oraz Galeria Zamek – powiedziała portalowi Retailnet Ewa Teodorczyk, Development Manager w Inter Ikea Centre Group Poland.

– Zakończyliśmy już etap projektowy centrum handlowego Ikea w Lublinie, uzyskaliśmy decyzję środowiskową, złożyliśmy wniosek o pozwolenie na budowę. Spodziewamy się w drugiej połowie 2013 roku rozpocząć budowę, tak żeby otworzyć obiekt w IV kwartale 2014 roku – dodała Ewa Teodorczyk.

Lubelskie centrum będzie największym obiektem handlowym we wschodniej Polsce. Wielkość terenu pod inwestycję wynosi 29 ha, natomiast powierzchnia handlowa to 80 tys. mkw. Powstanie na niej ponad 150 sklepów i punktów usługowych, w tym pierwszy w południowo wschodniej części kraju sklep Ikea, który zajmie powierzchnię 30 tys. mkw., hipermarket Tesco Extra o powierzchni 11 tys. mkw. i sklep Smyk Megastore o powierzchni ponad 2,6 tys. mkw. Ponadto w obiekcie znajdą się sklepy marek należących do LPP jak: Reserved, Mohito, Cropp, Hause, Sinsay oraz sklep z akcesoriami wyposażenia wnętrz Home&You. Obiekt jest już skomercjalizowany w 35 proc.

Projekt budowlany Centrum Handlowego w Lublinie przygotowuje firma MWM Archtekci, natomiast autorami koncepcji jest Biuro Architektoniczne BDB.

Inter Ikea Centre Group Poland (IICGP) należy do grupy spółek Ikea. Podstawowym celem jej działalności jest przygotowanie, realizacja i kompleksowa obsługa własnych inwestycji komercyjnych.