Tomasz Barchański, odpowiedzialny za rozwój i zarządzanie siecią sklepów Martes Sport

Podczas marcowej edycji Shopping Center Forum spółka Martes Sport otrzymała nagrodę dla najlepszego najemcy w kategorii SCF Sport & Fitness Retailer of the Year 2013. Statuetkę odebrał Tomasz Barchański, odpowiedzialny za rozwój i zarządzanie siecią sklepów Martes Sport.

– Otrzymanie tak prestiżowego wyróżnienia jest dla nasz szczególnie ważne. Martes Sport jest obecny na rynku centrów handlowych zaledwie od 2005 roku w którym to otworzył swoje pierwsze 3 sklepy. Nagroda potwierdza naszą wiarygodność jako rzetelnego partnera biznesowego – powiedział portalowi Retailnet Tomasz Barchański.

– Wiosenną edycję SCF 2013 oceniamy bardzo dobrze. Podczas jednego dnia SCF przedstawiciele Martes Sport odbyli spotkania z kilkunastoma przedstawicielami galerii handlowych, co zaowocowało potwierdzeniem udziału Martes Sport w 4 dodatkowych projektach jeszcze w roku 2013. Spotkania także zaowocowały potwierdzeniem warunków najmu w miejscach, w których otworzymy się w 2014 roku. Zgodnie z przyjętym planem w roku 2013 sklepy Martes Sport zostaną otwarte w dwudziestu lokalizacjach – dodał Tomasz Barchański.

W marcu otwarto kolejny sklep Marets Sport o powierzchni 335 mkw. w Galerii Veneda w Łomży.

Martes Sport sp. z o.o. została zarejestrowana w styczniu 2002 roku. Spółka jest właścicielem sklepów z odzieżą, obuwiem i akcesoriami sportowymi. Obecnie w ramach sieci Martes Sport funkcjonuje 46 sklepów. Ich łączna powierzchnia to ponad 24 tys. mkw. Firma otwiera salony o wielkości od 270 do ponad 2 tys. mkw. Prowadzi również sklepy marki Hi-Tec.

W 2012 roku zostało otwartych 18 sklepów Martes Sport oraz dwa sklepy marki Hi-Tec w centrach outletowych.

W sklepach Martes Sport znajdują się produkty m.in. takich marek jak: Arena, Colmar, Hi-Tec, Iguana, Magnum, Nike. Pierwszy sklep sieci został otwarty w sierpniu 2005 roku w Czeladzi. Kolejne powstały m.in. w Częstochowie, Bielsku-Białej (Sarni Stok), Rybniku, Zgorzelcu, Legnicy, Toruniu, Oświęcimiu, Gorzowie Wielkopolskim, Dębicy, Świdnicy, Grudziądzu, Świeciu, Słupsku, Giżycku i w Krakowie.