Green Caffe Nero
Green Caffe Nero

Caffe Nero – brytyjska sieć kawiarni planuje dalszą ekspansję w naszym kraju. Firma stworzyła w ubiegłym roku joint venture z polską siecią kawiarni Green Coffee. Po połączeniu obu firm zaczęły powstawać kawiarnie pod wspólnym logo Green Caffe Nero.

Obecnie w Polsce działa 12 kawiarni sieci. Większość z nich posiada jeszcze pod logo Green Coffee. Przedstawiciele spółki Green Coffee, która odpowiada za rozwój sieci Green Caffe Nero zapowiadają jednak dalsze otwarcia pod nowym szyldem Green Caffe Nero.

– Planujemy otwarcia zarówno w centrach handlowych, jak i w lokalizacjach typu high street. Nie mamy ustalonej strategii ile w danym roku powstanie lokali w galeriach handlowych, a ile przy ulicach. Wszystko zależy od lokalizacji – musi ona spełniać wszystkie nasze wymogi – mówi w rozmowie z redakcją Retailnet Piotr Racławski, dyrektor finansowy Green Coffee sp. z o.o.

– Planujemy w najbliższych latach każdego roku otworzyć po osiem nowych kawiarni – dodaje Piotr Racławski.

Założycielem marki Caffe Nero jest Gerry Ford. Marka powstała w 1997 roku i należy do firmy Caffe Nero Group Ltd. Celem pomysłodawcy było serwowanie z ekspresu kawy bardzo dobrej jakości. Gerry Ford otworzył pierwsze pięć kawiarni w Londynie. Rok później londyńska sieć liczyła osiem placówek. W 1999 roku powstał nowy lokal Caffe Nero w Manchesterze. Przed końcem 2000 roku firma posiadała już 31 punktów sprzedaży. W marcu 2001 roku firma Caffe Nero zadebiutowała na londyńskiej giełdzie. Przed końcem 2001 roku posiadała w Anglii 80 kawiarni.

Ekspansja sieci w Europie była na tyle duża, że w październiku 2005 roku, firmę Caffe Nero uznano za 20. najszybciej rozwijającą się spółką w Europie.

W 2009 roku spółka otworzyła swoje pierwsze punkty sprzedaży w Dubaju i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W 2012 roku firma weszła na polski rynek. W tym też roku otwarto też pierwszą kawiarnię w Polsce pod logo Green Caffe Nero.

Obecnie firma Caffe Nero posiada 600 punktów sprzedaży na świecie i zatrudnia ponad 4 tysiące pracowników.