CH Echo Tarnów
CH Echo Tarnów

Spółka Echo Investment poinformowała o zawarciu przedwstępnych umów sprzedaży trzech obiektów handlowych za łącznie 67,09 mln euro. Uzyskane środki spółka Echo Investment przeznaczy na rozwój i realizację planowanych inwestycji.

Przedwstępne umowy sprzedaży dotyczą centrów handlowych w Tarnowie, Radomiu oraz Piotrkowie Trybunalskim.

Nowym właścicielem obiektów zostanie spółka London & Cambridge Properties Ltd z siedzibą w Londynie, która w transakcji była reprezentowana przez firmę Savills.

Zgodnie z ustaleniami Centrum Echo w Tarnowie ma zostać sprzedane spółce Connie Investments za 22,96 mln euro, Centrum Echo w Radomiu spółce Syncerus Investments za 23,75 mln euro, a  Centrum Echo w Piotrkowie Trybunalskim spółce Xantira Investments za 20,38 mln euro. To spółki celowe należące do LCP.

– Echo Investment w swoim portfelu posiada wiele atrakcyjnych nieruchomości, dzięki temu jest w stanie pozyskać tak wiarygodnych i renomowanych partnerów jak London & Cambridge Properties. W najbliższym czasie spodziewamy sie sprawnego sfinalizowania tych umów sprzedaży. Mamy nadzieję, że to początek długiej i pomyślnej współpracy z naszym nowym partnerem – mówi Adrian Karczewicz, odpowiedzialny za transakcje ze strony Echo Investment.

– LCP jest zadowolone z początku, tak jak oczekujemy, długoterminowej współpracy z tak doświadczonym i sprawdzonym partnerem jak Echo Investment. Poprzez tą transakcję kupna stabilnych i dobrze funkcjonujących centrów handlowych od Echo, LCP potwierdza swoją determinacje rozwoju działalności w Polsce. Jesteśmy usatysfakcjonowani z zakupu tych trzech obiektów obok innych transakcji które obecnie finalizujemy w Polsce – powiedział James Fife, dyrektor zarządzający LCP w Polsce.

Zawarcie umów ostatecznych uzależniono od szeregu warunków, które muszą zostać spełnione do końca 2013 roku.

London & Cambridge Properties Ltd (LCP) jest jedną z największych brytyjskich firm na rynku nieruchomości i prywatnych inwestorów w Europie. Domeną spółki są nieruchomości komercyjne. LCP inwestuje w centra handlowe, usługowe, obiekty logistyczne i biurowe.

Echo Investment SA to jedna z największych w Europie firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Firma zrealizowała ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni ponad 800 tys. mkw. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie.