Grey Wolf
Grey Wolf

W pierwszym kwartale gdańska firma Grey Wolf otworzyła 5 nowych salonów we Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu, Opocznie i Gdyni. Tym samym liczba sklepów odzieżowych sieci w Trójmieście zwiększyła się do pięciu.

– Początek roku był dla nas bogaty w nowe otwarcia. Nie mamy sprecyzowanych planów co do kolejnych otwarć w najbliższych miesiącach. Obecnie obserwujemy rynek retail w naszym kraju. Oczywiście planujemy dalszy rozwój sieci, ale chcemy otwierać salony tylko w sprawdzonych miejscach – mówi w rozmowie z Retailnet Marek Pachulski, właściciel spółki o nazwie Firma Grey Wolf Marek Pachulski.

Właściciel firmy nie przewiduje kolejnych otwarć w nowo powstających centrach handlowych.

– Przy uruchamianiu kolejnych sklepów bierzemy pod uwagę przede wszystkim obiekty handlowe, które cieszą się dużą odwiedzalnością. W rozwoju marki Grey Wolf uwzględniamy galerie, które działają co najmniej kilka lat, a także te obiekty, które są chętnie wybierane przez mieszkańców poszczególnych miast i w których trwa  proces rekomercjalizacji – dodaje właściciel firmy.

Ostatnie salony marki w Gdańsku i Gdyni zostały otwarte według nowego konceptu firmy.

– W tych salonach postanowiliśmy zastosować nową ścianę wizerunkową. Ażurowe elementy wraz z odpowiednim oświetleniem tworzą bardziej elegancki wystrój, który zdecydowanie bardziej podoba się klientkom. Takie rozwiązanie będzie stosowane we wszystkich kolejnych sklepach marki – twierdzi Marek Pachulski. – Nowe wnętrza utrzymane są w jasnej tonacji. Światło gra szczególną rolę w tej aranżacji. Przenika przez moduły na ścianach i tworzy cienie nadające wnętrzu wyjątkowy charakter.

Obecnie sieć Grey Wolf tworzy około 50 salonów, z których większość zlokalizowana jest w centrach handlowych. Wśród nich znajduje się 11 salonów własnych firmy. Reszta prowadzona jest przez franczyzobiorców.

Sklepy marki Grey Wolf mierzą średnio 60-70 mkw. powierzchni. Firma prowadzi także sprzedaż swoich produktów w sklepie internetowym.

Grey Wolf to marka znana przede wszystkim z wysokiej jakości odzieży dla kobiet, w której przeważają sukienki. W ofercie marki są także bluzki, spodnie, a także szeroka gama dodatków. Firma Grey Wolf funkcjonuje w branży odzieżowej od prawie 20 lat.