Kolekcja Dan Hen

– W 2012 roku sieć sklepów odzieżowych Dan Hen poszerzyła się o 3 punkty franczyzowe i kilka partnerskich. W 2013 roku planujemy rozwijać sieć wyłącznie poprzez sklepy franczyzowe. Będą lokalizowane przede wszystkim w centrach i galeriach handlowych – powiedziała portalowi Retailnet Ewelina Pigła, odpowiedzialna za otwarcia sklepów Dan Hen.

– W marcu został uruchomiony salon Dan Hen w Centrum Handlowym Bielawy w Toruniu. – Do końca pierwszego półrocza mamy przewidziane jeszcze jedno otwarcie. Nowy punkt ruszy w Galerii Jurajskiej w Częstochowie i zajmie lokal o powierzchni 85 mkw., na pierwszym piętrze.

– Cały czas zgłaszają się do nas firmy, które chcą otworzyć sklep na zasadzie franczyzy. Analizujemy wszystkie oferty. Nie mamy jednak sprecyzowanych planów odnośnie liczby nowych punktów oraz wielkości miast w jakich będą powstawać – dodała Ewelina Pigła.

Firma Dan Hen jest polską firmą odzieżową powstałą w 1981 roku, która oferuje stroje dla kobiet. Obecnie w ramach sieci funkcjonuje 37 punktów franczyzowych oraz 16 sklepów własnych w ciągach handlowych o dużym natężeniu ruchu pieszego oraz w centrach handlowych m.in.: w Galerii Askana (Gorzów Wielkopolski), Cuprum Arena (Lublin), w Galerii Mazovia (Płock), Factory Outlet Poznań, w Galerii Malta (Poznań), w Galerii Blue City (Warszawa). Średnia powierzchnia otwieranych salonów to od 50 do 70 mkw.