Sklep Bonita

Niemiecka marka odzieżowa Bonita w marcu uruchomi swój 4. sklep w Polsce. Nowy salon zostanie otwarty w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno i zajmie powierzchnię 71 mkw.

– Pierwsze salony Bonita otworzyliśmy w 2012 roku, 29 marca w Silesia City Center w Katowicach oraz w Centrum Handlowym Pogoria w Dąbrowie Górniczej. Natomiast 29 września ruszył punkt w CH Wola Park w Warszawie – powiedział Łukasz Najda, odpowiedzialny za nowe lokalizacje i rekrutacje pracowników Bonita GmbH & Co.KG.

– Planujemy rozwijać sieć sklepów Bonita w centrach handlowych. Przyglądamy się projektom zlokalizowanym w dużych miastach. Średnia powierzchnia naszych sklepów to od 70 mkw. do 80 mkw. Zamierzamy również otwierać sklepy outletowe. – dodał Łukasz Najda.

Właścicielem marki jest spółka Bonita GmbH & Co.KG, która od sierpnia 2012 roku należy do Holdingu Tom Tailor. W Europie spółka otwiera sklepy Bonita oraz Bonita men. Na koniec września 2012 roku sieć Bonita liczyła 917 sklepów, które mieszczą się w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Belgii i Polsce. Natomiast sklepów Bonita men było 57. Ostatnio uruchomiony został pierwszy sklep Bonita men w Hiolandii.