McDonald's

Sieć restauracji fast-food McDonald’s kontynuuje rozwój w centrach handlowych na terenie naszego kraju. W ostatnich tygodniach otwarto dwa kolejne lokale w tego typu obiektach.

McDonald’s stał się najemcą Galerii Handlowej Borek we Wrocławiu. Jest to już siedemnasty lokal tej sieci w tym mieście. Do dyspozycji gości, oprócz sali jadalnej, jest linia McDrive oferująca dodatkowo możliwość zakupu produktów z menu kawiarnianego McCafé. To pierwsza restauracja sieci we Wrocławiu wyposażona w taką opcję.

– Widzę ogromny potencjał we wrocławskim rynku gastronomicznym – mówi Jacek Wyspiański, właściciel restauracji działającej na zasadzie franczyzy – Nowa restauracja ma bardzo dobrą lokalizację w pobliżu centrum miasta. Do dyspozycji naszych gości oddajemy obiekt znajdujący się na terenie galerii handlowej, który jednocześnie oferuje wszystkie dodatkowe funkcje McDonald’s – linię McDrive i opcję kawiarnianą McCafé.

Nowa wrocławska restauracja zatrudnia 40 pracowników, w tym 9 menadżerów.

– Centra handlowe, sąsiedztwo hipermarketów to dla McDonald’s jeden z ważnych obszarów rozwoju sieci w Polsce – mówi Krzysztof Kłapa, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald’s Polska – Obecnie obejmuje ona 304 lokale, z czego kilkadziesiąt działa w takim właśnie otoczeniu. Mamy nadzieję, że oferta McDonald’s Polska trafi również w oczekiwania klientów Galerii Handlowej Borek.

W marcu otwarto także piąty McDonald’s w Gliwicach. Znalazł się on w otwartym na początku marca Centrum Handlowym Europa Centralna.

W tym roku sieć McDonald’s otworzyła już 3 restauracje, a 4 obiekty są aktualnie w budowie.

W ostatnich dniach rozpoczęła się modernizacja restauracji McDonald’s zlokalizowanej w Gdańsku Oliwie. Już wkrótce jej klienci będą mogli cieszyć się większą powierzchnią i nowocześniejszym wystrojem lokalu oraz poszerzoną ofertą produktową.

Sieć McDonald’s w Polsce tworzą 304 restauracje, w tym 174 prowadzone na zasadzie franczyzy przez 58 licencjobiorców. 216 restauracji posiada opcję typu McDrive. W Polsce działają 83 restauracje z opcją McCafé i 45 restauracji z opcją Gym’n’fun. Firma zatrudnia w naszym kraju ponad 16 tys. pracowników.

Historia McDonald’s w Polsce sięga 1992 roku. Pierwsza restauracja firmy została otwarta przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie.