Restauracja Bonapetito

Spółka Bon Apetito planuje w perspektywie najbliższych trzech lat powiększyć sieć restauracji do 50 lokali. W związku z rozwojem poszukuje kolejnych atrakcyjnych lokalizacji. Firma zainteresowana jest wszystkimi działającymi oraz nowo otwieranymi galeriami i centrami handlowymi, w których istniałaby możliwości uruchomienia restauracji Bonapetito. Osobą odpowiedzialną za rozwój sieci jest Grzegorz Kowalczyk e-mail: [email protected]

W marcu 2013 roku spółka uruchomiła restaurację  Bonapetito w poznańskiej Galerii MM. Spółka ma już podpisane kolejne umowy najmu w centrach handlowych między innymi w nowo budowanej Galerii Katowickiej, CH Supersam (Katowice), Galerii Amber (Kalisz), a także w Poznaniu i Lublinie. Ponadto spółka jest w trakcie negocjacji umów na lokale w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Obecnie firma zatrudnia 72 pracowników.

Bon Apetito sp. z o.o. powstała w 2009 roku i prowadzi sieć restauracji pod nazwą  Bonapetito, w których sprzedawane jest jedzenie na wagę. W restauracjach dominuje kuchnia polska, ale są również dania kuchni europejskiej.

Strategia firmy zakłada rozwój sieci restauracji własnych zlokalizowanych na terenie dużych centrów handlowych, wykorzystujących miejsca o dużym natężeniu ruchu. Bon Apetito planuje również współpracę w systemie franczyzowym.

Obecnie restauracje  Bonapetito działają m.in. w Manufakturze w Łodzi, w CH Real Opole, CH Real Rybnik, CH Auchan Sosnowiec i CH Real Tychy.