Z początkiem kwietnia 2013 roku ruszył kolejny sklep sieci Castorama na Śląsku. Nowy obiekt jest zlokalizowany w Rybniku przy ul. Obwiednia Północna.  Jest to 12. sklep tej sieci w regionie, a 72. w Polsce.

Całkowita powierzchnia obiektu wynosi ok 7,6 tys. mkw., z czego 6,7 tys. mkw. zajmuje hala sprzedaży. Na klientów czeka również parking z 318 miejscami postojowymi. Sklep jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

– Rybnik i okoliczne miasta to obszar o ogromnym potencjale i możliwościach. Choć w regionie funkcjonuje już kilkanaście naszych sklepów, jak również wiele obiektów konkurencji to rynek ten nadal wykazuje duże zapotrzebowanie na artykuły budowlane i dekoracyjne. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na otwarcie kolejnej Castoramy na Śląsku – mówi Mariusz Rygoł, Dyrektor Regionu Śląsk.

Sklep został podzielony na cztery sektory: Budujesz, Remontujesz, Urządzasz i Ogród. Podział ten stosowany we wszystkich nowych sklepach należących do sieci ułatwia zakupy. Zdaniem zarządu sieci, dzięki takiemu podziałowi, udoskonalonej nawigacji oraz ekspozycji towarów odnalezienie pożądanych produktów na dużej powierzchni nie sprawia klientom trudności.

– Zaoferujemy naszym klientom ponad 32  tys. produktów przydatnych do budowy, remontu i dekoracji domu oraz bogaty asortyment ogrodowy. Oprócz tego dostępnych będzie wiele usług dodatkowych takich jak: mieszanie farb i tynków, dorabianie kluczy, docinanie drewna,  transport czy zakupy na telefon – mówi Arkadiusz Kudaj, Dyrektor Castoramy w Rybniku.

Wyróżnikiem sklepów Castorama oprócz bogatego asortymentu i profesjonalnej obsługi są, jak podkreślają przedstawiciele sieci, najniższe ceny na rynku.

Firma Castorama Polska sp. z o.o. istnieje na rynku polskim od 1994 roku. Wraz z obiektem w Rybniku posiada 72 sklepy (w tym 67 sklepów Castorama i 5 sklepów Brico Depot) na terenie całego kraju, o łącznej powierzchni handlowej 450 tys. mkw. i zatrudnia około 10 tys. pracowników. Sklepy Castorama zajmują pierwsze miejsce w kategorii DIY (do it yourself) w Polsce. Od 2002 roku firma należy w 100 proc. do Grupy Kingfisher plc.

W ofercie Castoramy znajduje się blisko 50 tys. artykułów oraz szereg usług dodatkowych, takich jak porady architektów i dekoratorów wnętrz oraz usługi stolarskie. Na terenie sklepów istnieje też możliwość dorobienia kluczy, przycięcia zakupionych drewnianych płyt, szkła i luster, oprawy obrazów, obszywania tkanin.