Sukcesja
Sukcesja

Zarząd firmy Mirbud SA poinformował o zawarciu 3 kwietnia 2013 roku z podwykonawcą – Atrium sp. z o.o. z siedzibą w Opolu, umowy na wykonanie robót, polegających na: kompleksowym wykonaniu konstrukcji żelbetonowej, na budowie Centrum Handlowo-Rozrywkowego Sukcesja, zlokalizowanej w Łodzi.

Szacunkowa wartość umowy to 28,4 mln zł brutto. Termin rozpoczęcia prac wyznaczono na 15 kwietnia  2013 roku, a termin zakończenia realizacji przedmiotu umowy na 30 października 2013 r.

Jak już informowaliśmy, Mirbud – generalny wykonawca kompleksu – rozpoczął już kolejny etap budowy. W maju ma być gotowa płyta fundamentowa, a w kolejnych miesiącach będą budowane  ściany i stropy poszczególnych kondygnacji. Na grudzień 2013 zaplanowano zadaszenie obiektu.

Przypomnijmy, w kompleksie o ponad 121 tys. mkw. powierzchni użytkowej i powyżej 51 tys. mkw. powierzchni najmu znajdą się m.in. galeria handlowa z food courtem (około 170 sklepów i punktów usługowych), dwupoziomowy parking na ponad 1 tys. miejsc oraz duża strefa rozrywkowo-rekreacyjna (w tym 9-salowy multipleks Helios, klub Pure Jatomi Fitness z 300-metrowym tarasem zewnętrznym i plac zabaw z możliwością zostawienia dzieci pod opieką).

Sukcesja powstaje przy al. Politechniki 5. Inwestorem zastępczym jest Metro Properties, a komercjalizację prowadzą zespoły Savills i Fabryki Biznesu.

Centrum zostanie oddane do użytku jesienią 2014 roku.