Gok Wan w Porcie Łódź
Gok Wan w Porcie Łódź

Port Łódź uzyskał nominacje do Solal Marketing Awards, nagród przyznawanych przez Międzynarodową Radę Centrów Handlowych (International Council of Shopping Centers – ICSC).

Kapituła konkursu doceniła działania centrum związane z pierwszą wizytą w Polsce światowej sławy stylisty Gok Wana i wydarzenie to zostało nominowane w kategorii Cause Related Marketing.

Nagrody przyznawane przez ICSC należą do najbardziej prestiżowych wyróżnień marketingowych w Europie.

W tegorocznej edycji do finału konkursu zakwalifikowany został event z udziałem Gok Wana. Brytyjski stylista, słynący ze spektakularnych metamorfoz przeprowadzanych w programach telewizyjnych, odwiedził Polskę po raz pierwszy na specjalne zaproszenie Portu Łódź.

– Działania Gok Wana i idee jakie promuje, są spójne z wizerunkiem Portu Łódź. To, co zachwyciło nas w Goku, to jego umiejętność wyczarowywania,  z ubrań i dodatków dostępnych na półkach i wieszakach sklepów centrów handlowych, stylizacji, których nie powstydziliby się najdrożsi projektanci mody. Zaprosiliśmy Gok Wana, aby pokazał Polakom, że można wyglądać świetnie nie wydając fortuny – mówi Emilia Lange-Cichocka, menadżer działu marketingu Portu Łódź.

Zdobywców Solal Marketing Awards 2013 poznamy 14 maja 2013 roku. Nagrody zostaną przyznane podczas corocznej gali towarzyszącej ICSC European Marketing Conference, która odbędzie się w Londynie.

Na terenie Portu Łódź funkcjonują: sklep Ikea, Leroy Merlin, Saturn, Marks & Spencer, supermarket Piotr i Paweł oraz ponad 150 sklepów. Wśród najemców Portu Łódź znajdują się także restauracje, kawiarnie i punkty usługowe. Do dyspozycji klientów Portu Łódź oddany został parking z 4.5 tys. miejsc.

Inter Ikea Centre Group Poland jest właścicielem siedmiu centrów handlowych: w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach oraz dwóch w Warszawie. Obecnie firma rozbudowuje Park Handlowy Bielany we Wrocławiu, Park Handlowy Franowo w Poznaniu oraz przygotowuje się do budowy centrum handlowego w Lublinie.