Biedronka

W kwietniu w wybranych sklepach sieci Biedronka mają ruszyć testy aplikacji mobilnej, dzięki której klienci będą mogli płacić za produkty za pomocą telefonów komórkowych.

Test nowego sposobu płatności ma potrwać dwa tygodnie. Jeżeli klienci przekonają się do dokonywania płatności w taki sposób, możliwe że na początku maja we wszystkich dyskontach sieci będzie można płacić za pomocą mobilnej aplikacji.

Obsługa apikacji ma być bardzo prosta. Klient musi ściągnąć aplikację działającą w systemie off-line. Jej aktywacja nastąpi po wejściu do sklepu.

Biedronka w tym celu zainstaluje lokalne sieci wi-fi, by klient mógł połączyć się bez problemu z aplikacją. Przy kasie klient będzie mógł zapłacić poprzez wybranie w telefonie opcji „Płacę”. System wygeneruje jednorazowy kod, który należy podać kasjerowi. Po wprowadzeniu go do kasy,  na wyświetlaczu smartfona pojawi się należność.

Mobilną aplikację płatniczą będzie można ściągnąć na telefony działające w większości popularnych systemów operacyjnych, m.in. Android i iOS. Aby z niej skorzystać, trzeba będzie założyć rachunek bankowy w BZ WBK i podpisać odpowiednią umowę. Bardzo możliwe, że we współpracę z Biedronką zaangażują się także inne banki.

Biedronka to największa sieć sklepów detalicznych w Polsce posiadająca ponad 2100 sklepów w ponad 800 lokalizacjach. Firma zatrudnia ponad 40 tys. pracowników. Sieć Biedronka oraz sieć drogerii Hebe należą do firmy Jeronimo Martins Polska.