Wizualizacja marcredo Galeria Głogów
Wizualizacja marcredo Galeria Głogów

8 kwietnia 2013 roku został złożony wniosek o pozwolenie na budowę marcredo Galeria Głogów, którego inwestorem jest spółka elbfonds Development. Rozpoczęcie prac budowlanych jest zaplanowane na czerwiec tego roku, natomiast otwarcie obiektu ma nastąpć w IV kwartale 2014.

Marcredo Galeria Głogów znajdzie się na działce, która wynosi około 34 tys. mkw. Powierzchnia całkowita centrum wynosi ok. 39,3 tys. mkw. brutto, a powierzchnia najmu 27,6 tys. mkw. Przy galerii zaprojektowanych zostało około 900 miejsc parkingowych.

Marcredo Galeria Głogów, to projekt zlokalizowany w ścisłym centrum miasta Głogowa, w pobliżu skrzyżowania ulic: Sikorskiego i Wojska Polskiego. Pod względem komunikacyjnym Środmieście jest bardzo dobrze połączone z pozostałymi dzielnicami miasta oraz z pobliskimi miejscowościami. W bezpośrednim sąsiedztwie planowanej Galerii znajdują się: osiedla mieszkaniowe, ratusz, kościół, dworzec PKP, urzędy, szkoły, przedszkola, banki, punkty usługowe oraz hotel. W 30-minutowej strefie dojazdu mieszka ponad 150 tys. osób.

Marcredo Galeria Głogów to projekt przyjazny dla klientów – posiada wygodny układ funkcjonalny i komunikacyjny. Strefy przeznaczone do wynajmu umożliwiają elastyczne dopasowanie do potrzeb najemcy. Rozmiar galerii dostosowany jest do wielkości i siły nabywczej rynku. W centrum znajdą się: 3-salowe kino, supermarket spożywczy, markowe sklepy odzieżowe, sklep elektroniczny, lokale gastronomiczne oraz punkty usługowo – handlowe. Prowadzone są bardzo zaawansowane rozmowy z operatorem spożywczym, znanymi sieciami odzieżowymi (w tym nieobecnymi dotąd w Głogowie) oraz operatorem kinowym.

Elbfonds Development sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest spółką deweloperską, obsługującą i wspierającą wszystkie, realizowane przez spółki Grupy elbfonds, przedsięwzięcia inwestycyjne w sektorze nieruchomości komercyjnych. Elbfonds Development w ciągu najbliższych czterech do sześciu lat planuje zainwestować w Polsce 600 mln euro. W ramach tej inwestycji powstać ma do 40 obiektów handlowych w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców.