Alan Colquhoun
Alan Colquhoun

Na stanowisko country head DTZ w Polsce został powołany Alan Colquhoun. W DTZ Alan spędził 18 lat pracując dla firmy na rynkach czeskim, polskim, kanadyjskim i brytyjskim.

Alan Colquhoun rozpoczął pracę w DTZ na stanowisku dyrektora w czeskim oddziale firmy w 1993 roku. W latach 1996 – 1999 pełnił funkcję dyrektora zarządzającego DTZ Prague, a następnie od 1999 roku do roku 2009 był dyrektorem zarządzającym DTZ w Polsce. W roku 2010 został mianowany CEO DTZ Barnicke, kanadyjskiego oddziału firmy. W styczniu 2011 roku wrócił do Londynu, by zająć się doradztwem w zakresie rynków nieruchomości Europy Środkowo-Wschodniej.

– W DTZ Polska spędziłem 10 lat pracując nad rozwojem firmy. Jestem bardzo zadowolony z objęcia stanowiska country head DTZ w Polsce i z niecierpliwością oczekuję na możliwość współpracy z osobami, z którymi miałem już okazję pracować, a także z nowymi koleżankami i kolegami. Jestem przekonany, że możemy umocnić silną już pozycję DTZ na polskim rynku – mówi Alan Colquhoun, country head DTZ Polska.

Alan Colquhoun zajął miejsce Patricka Delcol, który był zatrudniony w firmie od stycznia 2010 roku. Z agencji w tym samym czasie zdecydowało się odejść także kilka kolejnych osób zajmujących kluczowe stanowiska, w tym Grzegorz Dudziak czy Del Chandler.

Firma DTZ stanowi część UGL Services. Połączone DTZ i UGL Services to jeden z największych na świecie podmiotów świadczących usługi na rynku nieruchomości.

Firma zatrudnia 27 tys. osób, które pracują w 208 oddziałach zlokalizowanych na terenie 52 krajów. W Polsce w DTZ pracuje ponad 280 osób.