Golden Rose
Golden Rose

Golden Rose sp. z o.o. – wyłączny dystrybutor kosmetyków Erkul Cosmetics i właściciel sieci sklepów z kosmetykami – obecnie posiada 36 firmowych sklepów i stoisk.

W tym roku spółka obchodzi dziesięciolecie istnienia na polskim rynku i planuje dalszą ekspansję.

– Dziesięć lat temu zaczynaliśmy od zera w małym budynku, z trzema pracownikami. Dzisiaj zatrudniamy ponad sto osób w nowo wybudowanej siedzibie w Łodzi. Mamy dystrybutorów w 12 województwach. Pierwsze dwa sklepy uruchomiliśmy w 2003 roku w Łodzi i w Warszawie. Dzisiaj nasze kosmetyki sprzedajemy w 36 firmowych sklepach i stoiskach. Obecnie duży nacisk kładziemy na rozwój współpracy franczyzowej. W ostatnim czasie zostało otwartych jedenaście punktów sprzedaży w ramach systemu franczyzowego – mówi Ewa Pawłowska, prezes Golden Rose w Polsce.

Golden Rose obecnie posiada prawie 40 oddziałów na terenie całej Polski oraz sklep internetowy. Miesięcznie sprzedaje blisko  milion sztuk produktów. Punkty handlowe sieci znajdują się m.in. w łódzkiej Manufakturze, warszawskim CH Targówek i King Cross Praga, CH M1 w Krakowie, Galerii Pestka w Poznaniu.

– Jeśli chodzi o liczbę planowanych nowych stoisk to spółce Golden Rose zależy na otwarciu ich jak najwięcej, natomiast optymalnie byłoby 10. Będą otwierane w większych miastach Polski powyżej 100 tys. mieszkańców. Prawdopodobnie w większości będą to stoiska w ramach systemu franczyzowego, natomiast Golden Rose nie wyklucza otwarcia punktów własnych. W marcu tego roku otwarte zostało stoisko franczyzowe w Centrum Handlowym Karolinka w Opolu, niebawem, jeszcze w kwietniu, będzie otwarte nowe w Rzeszowie w Galerii Rzeszów – powiedział w rozmowie z portalem Retailnet, Damian Zaczek reprezentujący spółkę Golden Rose.

Firma Golden Rose sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem kosmetyków Erkul Cosmetics. Na polskim rynku jest obecna od 2003 roku. Marki należące do spółki to: Golden Rose, Classics, Miss Selene oraz Roxanne.

Kosmetyki Erkul Cosmetics eksportowane są do 80 krajów takich jak: Stany Zjednoczone, Niemcy, czy Włochy.