Lokal Subway
Lokal Subway

Firma Subway, do której należy największa sieć fast-food na świecie z końcem maja br. uruchomi nowy punkt na warszawskim Bemowie. To pierwsza restauracja Subway w tej dzielnicy miasta. Lokal o powierzchni 50 metrów kwadratowych powstanie w gastronomicznej części Tesco Extra.

– Punkt na Bemowie to 26. lokal sieci Subway w Warszawie. Nasza restauracja świetnie pasuje do konceptu Tesco Extra, stawiającego na nowoczesność i jeszcze większy komfort zakupów. Marka Subway znana jest z tego, że kładzie szczególny nacisk na świeżość i wysoką jakość swoich produktów i obsługi – powiedział Michał Dorszewski, agent rozwoju marki.

W ramach serwisu restauracja będzie przygotowywała telefonicznie zamówione posiłki, które następnie będą dostarczane klientowi.

Historia marki Subway rozpoczyna się w 1965 roku w Bridgeport w stanie Connecticut (USA). Wtedy właśnie przedsiębiorczy siedemnastolatek Fred DeLuca otwiera Pete’s Super Submarines, bar z sandwiczami przypominającymi łodzie podwodne, żeby zdobyć pieniądze na studia. Pomaga mu w tym przyjaciel Peter Buck. Restauracja szybko zdobywa popularność, otwierane są kolejne lokale a nazwa zostaje skrócona do Subway. Kolejne lata są pasmem sukcesów, powstaje system franczyzowy, dzięki któremu sieć rozwija się błyskawicznie.

Lokale Subway słyną z amerykańskich sandwiczy przyrządzanych na oczach klienta i zgodnie z jego życzeniem. Sandwicze komponowane są ze świeżych warzyw, mięs i wędlin, na świeżo wypiekanym pieczywie. Ten wyjątkowy koncept przez lata zyskał miłośników na całym globie. Dziś Subway liczy ponad 39 tys. restauracji w 102 krajach i jest największą siecią restauracji na świecie. Pierwsza restauracja Subway w Polsce powstała w 2000 roku w Warszawie, w okolicy Giełdy Papierów Wartościowych. Obecnie sieć liczy 72 punkty w całym kraju, łącznie z kolejnymi 9 znajdującymi się w trakcie budowy.