Wizualizacja Centrum Handlowego Nowy Rynek w Jeleniej Górze

Grupa TK Development w roku finansowym 2012/2013 odnotowała stratę netto w wysokości 326 mln DKK (koron duńskich), zaś strata brutto wyniosła 493,3 mln DKK. Natomiast rok wcześniej firma miała zysk netto w kwocie 14,3 mln DKK.

TK Development w Polsce realizuje Centrum Handlowe Nowy Rynek w Jeleniej Górze. Ponadto spółka posiada Galerię Sandecja i udziały w Galerii Tarnovia.

Centrum Handlowe Nowy Rynek  w Jeleniej Górze powstaje na działce wielkości 3 ha. Deweloper TK Development wybuduje centrum handlowe o powierzchni 56 tys. mkw., w tym powierzchni najmu 24 tys. mkw. W obiekcie powstanie około 115 sklepów oraz punktów usługowych. Do dyspozycji klientów oddany zostanie parking na około 800 miejsc postojowych zlokalizowany  na poziomie -1 i +2. Integralną częścią galerii handlowej Nowy Rynek będzie jeleniogórski dworzec PKS. 70 proc. udziałów spółki celowej projektu jest po stronie inwestora Heitman, pozostałe 30 proc. – po stronie TK Development. Wartość inwestycji to 55 mln.

Galeria Sandecja to centrum handlowo-usługowe otwarte w 2009 roku. Na dwóch poziomach obiektu mieszczą się : ponad 100 sklepów z odzieżą i obuwiem, lokale gastronomiczne, kawiarnie i restauracje oraz lokale usługowe. Całkowita powierzchnia obiektu to 40 tys. mkw. Klienci dysponują też parkingami naziemnym i podziemnym na 900 miejsc.