Wypożyczalnia rowerów
Wypożyczalnia rowerów

W pobliżu wejścia głównego do CH Karolinka została zainstalowana samoobsługowa wypożyczalnia rowerów, której operatorem jest firma NextBike. Jest ona wyposażona w 14 rowerów oraz terminal umożliwiający samodzielne wypożyczenie i oddanie roweru.

System wypożyczania jednośladów jest bardzo prosty – wystarczy zarejestrować się na stronie operatora. Każdy użytkownik będzie miał możliwość korzystania z rowerów w całym systemie NextBike. Ceny również są przystępne. Pierwsze 20 minut jest darmowe. Kolejne 40 minut kosztuje dwa złote, a każda następna godzina – cztery.

Nowa stacja umożliwi dogodne połączenie z siecią 10 pozostałych terminali na terenie Opola. Jej lokalizacja pozwoli również na dojazd rowerem w ciągu 20 darmowych minut do centrum miasta. Najbliższy CH Karolinka punkt rowerowy usytuowany jest na ul. Niemodlińskiej przy pętli autobusowej Dambonia. Wypożyczalnia będzie czynna od marca do listopada każdego roku.

Centrum Handlowe Karolinka to największy kompleks handlowy w regionie Opola, obejmujący galerię i park handlowy. Położony na opolskim Zaodrzu, przy ulicy Wrocławskiej obiekt, oferuje klientom ok. 130 sklepów i punktów usługowych, zlokalizowanych na łącznej powierzchni 70 tys. mkw. W ofercie galerii znajdują się najpopularniejsze z polskich i międzynarodowych marek. Park handlowy z centrum wyposażenia wnętrz skupia natomiast sklepy pomocne w urządzeniu domu i ogrodu. Otwarte w 2008 roku centrum dysponuje także parkingiem na 2700 samochodów. Właścicielem CH Karolinka jest fundusz MGPA Europe Fund III LP zarządzany przez firmę private equity MGPA.